Wypadek na S8. Prokuratura prowadzi śledztwo w kierunku spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym

Śmierć 26-letniego motocyklisty na S8. Prokuratura Okręgowa w Suwałkach prowadzi śledztwo w kierunku spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym - poinformowała w środę Polska Agencja Prasowa.

Tragiczny wypadek wydarzył się w czwartek 14 kwietnia rano na węźle Zambrów Wschód drogi S8 Warszawa-Białystok. Kierujący motocyklem 26-latek, mieszkaniec powiatu sokólskiego, z nieustalonych przyczyn zjechał z jezdni i uderzył w bariery energochłonne. Mężczyzna zginął na miejscu.

Zobacz wideo Olsztyn. Pijany kierowca renault zignorował czerwone światło i doprowadził do stłuczki

Wypadek na S8. Małgorzata Gersdorf i Bohdan Zdziennicki twierdzą, że nie brali w nim udziału

Po wypadku pojawiły się doniesienia, że w zdarzeniu miał brać udział także samochód osobowy. Na nagraniu ujawnionym m.in. przez Polsat News widać, jak w pobliżu motocyklisty przejeżdżało czarne subaru. Auto prowadził były prezes Trybunału Konstytucyjnego Bohdan Zdziennicki. Znajdowała się w nim również jego żona, była I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf. Małżeństwo twierdzi, że nie brało udziału w wypadku. - Nie uczestniczyłem w tym wypadku i nie miałem świadomości, że do niego doszło - mówił w Gazeta.pl Bohdan Zdziennicki.

W wypadku w okolicach Zambrowa zginął 26-letni motocyklista Tragiczne zdarzenie na S8. Zdziennicki: Nie uczestniczyłem w wypadku

- [...] W pewnym momencie zarejestrowaliśmy jakiś przelatujący kawałek blachy czy gumy, który uznaliśmy za oderwaną część przejeżdżającej ciężarówki, i to wszystko - stwierdziła z kolei Małgorzata Gersdorf w rozmowie z RMF FM. - Ani my, ani nasze auto nie uczestniczyło w żadnym wypadku - podkreśliła.

W wypadku w okolicach Zambrowa zginął 26-letni motocyklista Śmiertelny wypadek na S8. Gersdorf: Nie mieliśmy żadnego wypadku

Wypadek na S8. PAP: Trwa śledztwo w kierunku wypadku ze skutkiem śmiertelnym

Jak podał w środę portal wnp.pl za PAP, Prokuratura Okręgowa w Suwałkach prowadzi śledztwo w kierunku artykułu 177 par. 2 kodeksu karnego. - Ten artykuł oznacza zdarzenie drogowe ze skutkiem śmiertelnym. Jest wypadek drogowy, bo zginął motocyklista i trzeba ustalić, jakie są tego przyczyny, jak to wyglądało - wyjaśnił rzecznik suwalskiej prokuratury, prokurator Wojciech Piktel. Dodał, że za ten czyn grozi do 8 lat więzienia.

Policja informowała w piątek, że szuka świadków tego wypadku lub osób, które mogą udzielić wszelkich informacji w tej sprawie. Również w piątek pojawiły się informacje z policyjnych źródeł, że policja zabezpieczyła nagranie z kamery pojazdu, który wjeżdżał na obwodnicę oraz zatrzymany dla potrzeb śledztwa samochód, który mógł brać udział w wypadku. - Samochód faktycznie został zatrzymany i będzie poddany badaniom przez biegłego. Więcej informacji w tej sprawie nie udzielamy - powiedział prokurator Piktel.

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: