Bielsko-Biała. Wjechał lamborghini w wiernych pod kościołem. Policja poszukuje świadków

Kierowca lamborghini wjechał w tłum wiernych pod kościołem przy ul. Młynówka w Bielsku-Białej (woj. śląskie) przed miesiącem. Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa i obecnie znajduje się w areszcie. Policja nadal poszukuje świadków zdarzenia i apeluje o kontakt.

"Śledczy z wydziału kryminalnego bielskiej komendy poszukują świadków zdarzenia, jakie miało miejsce 13 marca 2022 r. po godzinie 11 w Bielsku-Białej przy ul. Młynówka - parafia pw. Św. Jana Chrzciciela. Kierujący osobowym lamborghini wjechał na teren parafii pomiędzy znajdujących się na nim wiernych" - pisze Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej.

Wjechał lamborghini w tłum wiernych pod kościołem. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

W środę 13 marca kierowca lamborghini wjechał w wiernych pod kościołem św. Jana Chrzciciela przy ul. Młynówka w Bielsku-Białej. - Była ładna pogoda. W kościele trwała msza. Ludzie stali przed kościołem, wychodzili po komunii. Były tam rodziny z małymi dziećmi - mówiła TVN24 Anna Zarychta, prokuratorka rejonowa w Prokuraturze Rejonowej Bielsko-Biała Północ.

Zobacz wideo Olesno. Zignorował czerwone światło i ratując się przed uderzeniem w autobus, spowodował wypadek

- Opisy części osób są drastyczne. Kierowca lamborghini wjechał między wiernych. To jest plac, po którym samochody w ogóle nie mogą się poruszać, a lamborghini ma ponad dwa metry szerokości, jest szerszy niż przykościelne alejki. Musimy przeprowadzić bardzo misterne przesłuchania, by ustalić, kto gdzie stał. Ustaliliśmy kilkunastu pokrzywdzonych, ale może być ich więcej - dodała.

Manewry wojskowe w pobliżu granicy białorusko-ukraińskiejRosja i Białoruś przygotowują się do ćwiczeń. Są zdjęcia satelitarne

Mężczyzna został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i został aresztowany na trzy miesiące. Gdy spowodował wypadek, nie był pod wpływem alkoholu. Wciąż nie ma jednak wyników badań toksykologicznych. Jak podaje TVN24, prokuratura - ze względu na dobro śledztwa - nie poinformowała, czy mężczyzna przyznał się do postawionego mu zarzutu.

Bielsko-Biała. Policja szuka świadków zdarzenia drogowego pod kościołem

"Osoby znajdujące się w chwili zdarzenia przed budynkiem kościoła proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej" - apelują funkcjonariusze.

Wypadek w SzymbarkuSzymbark. Kierowca wjechał w grupę ludzi. Policja zatrzymała 22-latka

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KMP Bielsko-Biała ul. Wapienna 45, tel. 47 85 712 80 lub 47 85 714 22, 47 85 712 55 lub 997, pod adresem poczty elektronicznej kryminalny@bielsko.ka.policja.gov.pl lub z najbliższą jednostką policji.

Więcej o: