Mazowieckie. P造ta nagrobkowa przygniot豉 p馧toraroczne dziecko. Ch這piec nie 篡je

Na cmentarzu w miejscowo軼i Kamienica (woj. mazowieckie) na p馧toraroczne dziecko spad豉 p造ta nagrobkowa. Ch這pca nie uda這 si uratowa. Okoliczno軼i zdarzenia bada Prokuratura Rejonowa w P這雟ku, wed逝g kt鏎ej pomnik by uszkodzony.

Do wypadku doszło w wielkanocny poniedziałek (18 kwietnia) na cmentarzu parafialnym w miejscowości Kamienica w gminie Załuski (woj. mazowieckie). Na 1,5 rocznego chłopca, którego na cmentarz zabrała mama, nagle spadła płyta nagrobkowa. Na miejscu wypadku lądował helikopter pogotowia lotniczego. Mimo reanimacji życia dziecka nie udało się uratować. "Dokładne okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane w ramach postępowania, które prowadzi płońska prokuratura" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez policj.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo 78-latek zignorował rogatki na przejeździe kolejowym. Chwilę później sie opamiętał

Kamienica. Płyta nagrobkowa przygniotła półtoraroczne dziecko

Policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu około godziny 16. Z jej ustaleń wynika, że chłopiec na cmentarz przyjechał z matką i dwójką rodzeństwa. - Nagle na najmłodsze dziecko spadła pionowa płyta, uderzając go w głowę, dziecko zostało przygniecione. Chłopca próbowała ratować matka, a następnie służby medyczne - powiedziała TVN24 Ewa Ambroziak, szefowa Prokuratury Rejonowej w Płońsku.

Prokuratura: Prawdopodobnie płyta była już odklejona od podłoża

Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tragedii. Nagrobek, z którego odpadła płyta, został wzniesiony przed mniej więcej pięciu laty - poinformowały osoby odpowiedzialne za pomnik. Zdaniem śledczych był on uszkodzony. - Niemożliwe jest, żeby tak małe dziecko, przechodząc, mogło taką płytę uszkodzić. Prawdopodobnie płyta była już odklejona od podłoża - stwierdziła prokuratorka Ewa Ambroziak. W tej sprawie ma zostać powołany biegły zajmujący się kamieniarstwem. Ponadto została zlecona sekcja zwłok ofiary.

Wyrządzone szkody na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie Konin. Nieletni wyrządzili szkody na ponad 90 tys. zł. Dla zabawy

Wypadek na przejeździe kolejowym Jadachy. Auto wjechało pod nadjeżdżający szynobus. Nie żyją dwie osoby

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Wi璚ej o: