Żabno. Śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych. Nie żyje 12-latka. Reanimacja trwała ponad godzinę

Troje nastolatków przechodziło przez oznakowane przejście dla pieszych w Żabnie. Jeden z kierowców nie ustąpił im jednak pierwszeństwa i potrącił 12-latkę. Dziewczynka była reanimowana ponad godzinę. Niestety, jej życia nie udało się uratować.
Zobacz wideo Niebezpieczne zdarzenie na przejściu dla pieszych. Kierowca wjechał w nastolatka na rowerze

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 14:00 na drodze wojewódzkiej nr 235 na wysokości miejscowości Żabno w powiecie chojnickim. Jak przekazała mł. asp. Justyna Przytarska z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach, na miejsce wypadku natychmiast zostali skierowani policjanci z wydziału ruchu drogowego wraz z technikiem kryminalistyki.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Żabno. Nie żyje 12-latka

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący audi jadący od strony Brus zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, ustępując pierwszeństwa trójce nastolatków, którzy przechodzili przez oznakowane przejście dla pieszych, a kierujący jadący z kierunku Chojnic z nieustalonych przyczyn nie ustąpił pierwszeństwa pieszym, w wyniku czego potrącił 12-letnią dziewczynkę - powiedziała "Dziennikowi Bałtyckiemu" mł. asp. Justyna Przytarska.

Nastolatka była reanimowana ponad godzinę, jednak nie udało się jej uratować. - Zgodnie z decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych - dodała policjantka. 

31-letni kierowca auta został zatrzymany i trafił do aresztu. Był trzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali również jego prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności. Teraz policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia przyczyny i okoliczności wypadku w Żabnie.

Więcej o: