Jest nagranie z wypadku na S8. Kamera uchwyciła auto Gersdorf. "Nie widzieliśmy motocyklisty"

Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku, do którego doszło w czwartek na drodze krajowej numer 8 w okolicach Zambrowa. W zdarzeniu zginął 26-letni motocyklista. Na nagraniu z kamer jednego z aut widać samochód, którym jechała była I prezes SN Małgorzata Gersdorf wraz z mężem, byłym prezesem TK Bohdanem Zdziennickim. Gersdorf podkreśla, że ani ona, ani jej małżonek nie widzieli motocyklisty, a jedynie "jakąś blachę".

Do wypadku, w którym zginął młody motocyklista, doszło w czwartek o godz. 8.40 na drodze S8 w okolicach Zambrowa (woj. podlaskie). 26-latek uderzył w bariery energochłonne.

Na nagraniu ujawnionym m.in. przez Polsat News widać, jak w pobliżu motocyklisty przejeżdżało czarne subaru. Auto prowadził były prezes Trybunału Konstytucyjnego Bohdan Zdziennicki. Znajdowała się w nim również jego małżonka, była prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Okoliczności wypadku bada prokuratura. Małgorzata Gersdorf podkreślała w rozmowie z TVN24, że wraz z mężem "jechała jednym tempem". Była prezes SN twierdzi, że widzieli jedynie "jakąś blachę".

 

- Oczywiście, że nie widzieliśmy tego motocyklisty, nie mamy zwyczaju kłamać - dodała.

- Jesteśmy szykanowani. Mamy zabrany samochód. Koleżanka, która z nami jechała, miała cztery godziny zabraną komórkę. Byliśmy osiem godzin wczoraj [w piątek - red.] w prokuraturze w Suwałkach, taksówką jadąc, bo nie mamy samochodu - mówiła Gersdorf.

Zobacz wideo Zobacz także: Olesno. Zignorowal czerwone swiatło i ratując się przed uderzeniem w autobus, spowodowal wypadek

Wypadek na S8. W pobliżu przejeżdżało auto Małgorzaty Gersdorf

W piątek na stronie Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie pojawił się komunikat w sprawie zdarzenia.

W wypadku w okolicach Zambrowa zginął 26-letni motocyklistaŚmiertelny wypadek na S8. Gersdorf: Nie mieliśmy żadnego wypadku

 "Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie poszukują świadków wypadku w którym zginął motocyklista. Do tego tragicznego zdarzenia doszło 14 kwietnia 2022 roku, około godziny 8:40, na drodze krajowej numer 8. Zdarzenie miało miejsce w okolicach Zambrowa na jezdni w kierunku Białegostoku" - czytamy.

Wszystkie osoby, które były świadkami zdarzenia, proszone są o kontakt za pośrednictwem numeru telefonu  47 71 85 212 lub 112.

**

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: