Tarnów. Jechał na podwójnym gazie i pomylił pedały. Uderzył w dystrybutory i spowodował pożar [WIDEO]

W Tarnowie doszło do wypadku na stacji benzynowej. Kierowca uderzył w dystrybutory paliwa i spowodował pożar. Tłumaczył się, że pomylił gaz z hamulcem. Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Przed godziną 19 w Tarnowie przy ulicy Braci Saków kierowca uderzył w dwa dystrybutory znajdujące się na stacji paliw. Siła uderzenia była tak duża, że dystrybutory przewróciły się i wyciekło z nich paliwo.

Zobacz wideo Demolka na stacji benzynowej. Pijany 27-latek zniszczył zamrażarkę i rozlewał paliwo z dystrybutorów

Tarnów. Kierowca uderzył w dystrybutory paliwa i spowodował pożar

Jak informuje radio RDN Małopolska, paliwo oraz przednia część samochodu zaczęły płonąć. Na nagraniu udostępnionym przez STARnowa.TV widzimy, potężny płomień, który trawi samochód, a później kłęby czarnego dymu.

Na miejsce zdarzenia wezwano policję oraz straż pożarną. Pożar gasiło 18 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej oraz sześcioro z Ochotniczej Straży Pożarnej. Jak informuje stacja, wypływ paliwa został automatycznie odcięty, a błyskawiczna reakcja strażaków uchroniła budynek stacji paliw oraz resztę infrastruktury przed pożarem.

W wypadku w okolicach Zambrowa zginął 26-letni motocyklistaTragiczne zdarzenie na S8. Zdziennicki: Nie uczestniczyłem w wypadku

Kierowca miał 1,5 promila alkoholu. Tłumaczył, że pomylił hamulec z gazem

Samochodem podróżowały dwie osoby - ojciec z synem, którym udało się w porę opuścić pojazd. Mężczyźni nie odnieśli żadnych obrażeń. 47-letni kierowca został przebadany przez policjantów alkomatem. Okazało się, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. 

Przeczytaj więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl

- Kierowca, który spowodował wypadek, był pijany, miał 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Na miejscu tłumaczył, że pomylił hamulec z gazem - przekazał Radiu RDN Małopolska oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie asp. sztab. Paweł Klimek.

Pogoda na Wielkanoc 2022 (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda na Wielkanoc - Wielką Niedzielę i Lany Poniedziałek

Jak udało się ustalić "Gazecie Krakowskiej" podczas rozmowy z asp. sztab. Olgą Lesińską-Żabińską z tarnowskiej policji, mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. 

- Będzie odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwości. Prowadzone jest również postępowanie w kierunku nieumyślnego sprowadzenia przez niego zdarzenia, które mogło zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, za co grozi kara do 5 lat więzienia. W tym celu konieczne będzie również zasięgnięcie opinii biegłego - wyjaśniła policjantka. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z monitoringu i przesłuchali świadków zdarzenia. Policjanci ustalają obecnie szczegóły wypadku. 

Więcej o: