Pogoda na Wielkanoc 2022. Co czeka nas w Wielką Niedzielę i Lany Poniedziałek?

Pogoda podczas świąt wielkanocnych będzie dość kapryśna. W wielu miejscowościach maksymalna temperatura w ciągu dnia nie osiągnie nawet dwucyfrowej wartości. Do tego mogą pojawić się nie tylko opady deszczu, ale i śniegu.

Pogoda podczas tegorocznych świąt wielkanocnych może zawieść oczekiwania wielu Polaków. Mimo że aura w niektórych regionach będzie dość słoneczna, wartości na termometrach okażą się niskie. W dodatku w całym kraju występować będą przelotne opady deszczu. 

Zobacz wideo Która wersja sałatki jarzynowej najbardziej przypadła nam do gustu? Z porem, jabłkiem, cebulą?

Pogoda na Wielkanoc 2022. W Niedzielę Wielkanocną temperatura od 8 do 13 stopni w ciągu dnia

Wielka Niedziela będzie dość słoneczna w większości kraju, choć na wschodzie i południowym wschodzie (województwo podlaskie, lubelskie, podkarpackie, małopolskie) dominować będą chmury, z dodatkiem przelotnych opadów deszczu, a nawet śniegu. Tam także obserwowane będą niewysokie wartości na termometrach - w Białymstoku i Lublinie - 8 stopni, w Rzeszowie 9 stopni, w Krakowie natomiast 10 stopni. Także w Trójmieście temperatura będzie niska - tam zaledwie 8 stopni, choć równocześnie będziemy mogli liczyć na nieco słońca. 

Dość chłodno będzie również w Kielcach (9 stopni) i Warszawie (10 stopni). Nieco cieplej w ciągu dnia będzie w Katowicach, Łodzi i Olsztynie, gdzie możemy liczyć na 11 stopni. We Wrocławiu, Poznaniu, Bydgoszczy i Zielonej Górze będzie do 12 stopni. Na najwyższą temperaturę w niedzielę liczyć możemy natomiast w Szczecinie - tam w ciągu dnia maksymalnie 13 stopni.

Więcej aktualnych wiadomości pogodowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wielkanoc 2022. Co powinno znaleźć się w święconce? Wielkanoc 2022. Co powinno znaleźć się w święconce?

Wielkanoc 2022. Pogoda na Lany Poniedziałek. Temperatura od 7 do 14 stopni

W Lany Poniedziałek amplituda temperatury powietrza w Polsce będzie jeszcze większa - maksymalne wartości w ciągu dnia, zależnie od regionu, wahać się będą między 7 a 14 stopniami. Najchłodniej będzie na wschodzie kraju, najcieplej natomiast na zachodzie. Tego dnia bardziej zauważalne będzie także zachmurzenie, na większe przejaśnienia możemy liczyć głównie w północnej i centralnej Polsce. Do tego w dużej części kraju mogą pojawić się przelotne opady deszczu. 

I tak najwyższa temperatura w ciągu dnia obserwowana będzie w Szczecinie - tam nawet 14 stopni. Nieco chłodniej zapowiada się w Zielonej Górze i Poznaniu, gdzie na termometrach zobaczymy do 12 stopni. W Bydgoszczy i Olsztynie nieco chłodniej - tam do 11 stopni, a w Łodzi 10. W pozostałych regionach temperatura będzie już jednocyfrowa. W Warszawie i Katowicach wyniesie 9 stopni, w Krakowie, Kielcach i Białymstoku - 8 stopni. Najchłodniej będzie w Rzeszowie i Lublinie - na termometrach zobaczymy nie więcej niż 7 stopni.

Wielkanoc prawosławna (zdjęcie ilustracyjne) Wielkanoc w kościele prawosławnym - jak wygląda? Kiedy wypada?

Więcej o: