Śmierć motocyklisty na S8. Onet: W samochodzie była Małgorzata Gersdorf z mężem. Są ich wyjaśnienia

26-letni motocyklista zginął po uderzeniu w bariery dźwiękochłonne na trasie S8 po tym, jak potrąciło go auto - podaje Onet. Portal dodaje też, że w aucie miała jechać była I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf oraz jej mąż Bohdan Zdziennicki, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Do tego tragicznego wypadku doszło w czwartek, 14 kwietnia 2022 r., około godziny 8:40, na drodze krajowej numer 8. Z pierwszych informacji wynikało, że 26-letni mieszkaniec powiatu sokólskiego z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w bariery energochłonne, w wyniku czego zginął. Po chwili pojawiły się doniesienia, że w zdarzeniu miał brać udział także samochód osobowy.

Z informacji Onetu wynika, że w aucie jechali była I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf oraz jej mąż Bohdan Zdziennicki, były prezes Trybunału Konstytucyjnego. - Potwierdzam, braliśmy udział w takim zdarzeniu - miał przekazać w rozmowie z Onetem Bohdan Zdziennicki. 

Zobacz wideo

Małgorzata Gersdorf i jej mąż wyjaśniają 

"Z naszych informacji wynika też, że Gersdorf z mężem pojechali dalej. Nie zatrzymali się, nie udzielili pomocy. Nie zadzwonili też na numer alarmowy. Nie wiemy, kto prowadził" - relacjonuje Onet. 

Wypadek zarejestrował kolejny samochód, a kierowca przekazał nagranie białostockiej policji. Zdziennicki przekazał, że nie wypowiada się na temat szczegółów wypadku.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Podobne informacje o okolicznościach zdarzenia podały także TVP Info i Polskie Radio Białystok (rozgłośnia przekazała, że "pojazdem, który mógł brać bezpośredni udział w zdarzeniu, podróżowały dwie osoby objęte immunitetem sędziowskim", TVP Info - że zdarzenie miało zostać zarejestrowane przez kamery monitoringu, a "świadkowie wypadku na chwilę się zatrzymali, po czym odjechali z miejsca zdarzenia").

Policja analizuje przekazane nagranie. Nie są ujawniane jednak żadne szczegółowe informacje. 

AKUTUALIZACJA: W piątek wieczorem w rozmowie z Gazeta.pl Zdziennicki stwierdził, że nie uczestniczył w wypadku i nie miał świadomości, że do niego doszło. Więcej w poniższym artykule

W wypadku w okolicach Zambrowa zginął 26-letni motocyklista Tragiczne zdarzenie na S8. Zdziennicki: Nie uczestniczyłem w wypadku

W sprawie wypowiedziała się też Gersdorf, która w wypowiedzi dla RMF przekazała m.in.: "Ani my, ani nasze auto nie uczestniczyło w żadnym wypadku".

Krążownik Moskwa. Duże owalne pojemniki umieszczone pod kątem obok pomostu to wyrzutnie ciężkich rakiet przeciwokrętowych P-500/1000 Krążownik Moskwa nie zatonął. Pentagon: Jest w stanie płynąć dalej

Więcej o: