Pogoda na dziś - wtorek 19 kwietnia. Będzie deszczowo i nadal mało wiosennie

We wtorek słoneczna aura towarzyszyć będzie tylko niektórym mieszkańcom Polski. W całym kraju mogą pojawić się natomiast opady deszczu. Wartości na termometrach nadal nie będą niestety zbyt wiosenne.

Temperatura we wtorek w całym kraju prezentować się będzie na podobnym poziomie. Niestety wartości nie będą wysokie i choć ciągu dnia wszędzie osiągną dwucyfrowe wartości, to na termometrach zobaczymy nie więcej niż 13 stopni.

Zobacz wideo Szadkowska: Wegetarian przybywa w Polsce i na świecie

Prognoza pogody. Jaka aura czeka nas we wtorek? Na termometrach od 10 do 13 stopni

We wtorek najcieplej będzie na zachodzie kraju - tam też aura będzie najbardziej słoneczna. W Szczecinie, Zielonej Górze, Poznaniu, ale też Katowicach i Łodzi na termometrach zobaczymy nie więcej niż 13 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej będzie w Bydgoszczy, Kielcach i Warszawie, gdzie temperatura wyniesie 12 stopni. W Krakowie, Lublinie, Białymstoku i Olsztynie wartości nie przekroczą 11 stopni. Najchłodniej będzie natomiast w Rzeszowie i Trójmieście - tam na termometrach zobaczymy zaledwie 10 stopni. W całym kraju obecne będą natomiast opady deszczu - przynajmniej przelotne.

Pogoda na dziś - wtorek 19 kwietniaPogoda na dziś - wtorek 19 kwietnia Fot. Gazeta.pl

Więcej aktualnych wiadomości pogodowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiosna 2022 - kiedy pogoda się poprawi?

W obecnym roku nie możemy nacieszyć się zbyt wieloma typowo wiosennymi dniami. Kiedy sytuacja się poprawi i będziemy mogli cieszyć się wyższymi wartościami na termometrach? Synoptycy wskazują, że naprawdę ciepło zrobi się dopiero pod koniec miesiąca. Wyliczenia modeli, na które powoływali się w połowie miesiąca synoptycy portalu fanipogody.pl wskazują, że w ostatnich dniach kwietnia możemy liczyć nawet na wartości przekraczające 24 stopnie. 

Więcej o: