Pogoda na dziś - niedziela 17 kwietnia. Będzie pochmurno i może wystąpić krupa śnieżna

Niedziela Wielkanocna będzie pochmurna, a miejscami mogą występować opady deszczu lub śniegu. Maksymalna temperatura może wynieść 12 st. Celsjusza. Kiedy będzie cieplej? Nieco lepsze prognozy zaczynają się dopiero od Poniedziałku Wielkanocnego.

Według prognoz synoptyków, w Wielką Niedzielę możemy spodziewać się umiarkowanego lub dużego zachmurzenia. Na południu kraju i na południowym wschodzie mogą się pojawić przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. W Karpatach są przewidywane obfite opady śniegu. Maksymalna temperatura w Polsce wyniesie 9 stopni na wschodzie i do 12 stopni na zachodzie. Nad morzem i w kotlinach karpackich możemy się spodziewać jedynie 6 stopni. Wiatr będzie północny, umiarkowany - zapowiadają synoptycy IMGW.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Nadejdą lepsze czasy" - zwiastun

Pogoda na dziś - niedziela 17 kwietnia. Wielkanoc może być deszczowa

Na wschodzie i południu kraju odczujemy wpływ niżu ze wschodu. W tych rejonach miejscami przelotnie pojawi się deszcz, deszcz ze śniegiem oraz śnieg lub krupa śnieżna. Na zachodzie Polski, zwłaszcza od Dolnego Śląska po całe wybrzeże, pojawi się sporo słońca. Temperatura będzie umiarkowana, a nad morzem nawet całkiem niska.

Pogoda 17.04.2022 r.Pogoda 17.04.2022 r. Gazeta.pl

Najcieplej będzie w Zielonej Górze, Poznaniu, Bydgoszczy, Szczecinie i we Wrocławiu. Tam temperatura wyniesie 12 stopni. Nieco chłodniej będzie w Warszawie, Kielcach, Łodzi, Olsztynie, Krakowie i Katowicach. Najzimniej będzie w Gdańsku i w Lublinie - tam termometry pokażą 8 stopni.

Pogoda na dziś - 17 kwietnia. Przyszły tydzień będzie cieplejszy

Sprawdziły się przedstawione przez synoptyków kontrasty termiczne. W połowie tygodnia temperatury przekroczyły nawet 20 stopni. Okres świąteczny okazał się jednak nieco chłodniejszy. Właśnie w Wielkanoc jest najzimniej, jednak już w poniedziałek zrobi się zdecydowanie cieplej w całej Polsce. Nie będą też występować przymrozki w nocy.

Minister sprawiedliwości (i prokurator generalny) w rządzie PiS Zbigniew Ziobro podczas konferencji swojej partii 'Solidarna Polska'. Warszawa, 8 lutego 2020r.3 lata więzienia za przerwanie mszy. Solidarna Polska chce zaostrzyć prawo

Więcej o: