Pogoda na dzi¶ - poniedziałek 18 kwietnia. Gdzie przejdziemy such± nog± w Lany Poniedziałek?

Prognoza pogody na Lany Poniedziałek. W czwartek do Polski napłyn±ł front, który obniżył temperaturę oraz przyniósł opady deszczu. SprawdĽ, czy w Wielki Poniedziałek pogoda będzie sprzyjać spacerom i wypoczynkowi na ¶wieżym powietrzu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że dziś powinno być pogodnie, jednak na wschodzie i południu mogą pojawić się chmury. Choć śniegu wyczekujemy zazwyczaj na święta Bożego Narodzenia to, w niektórych regionach Polski deszcz ze śniegiem pojawi się także w ostatni dzień Wielkanocy. "Na Podkarpaciu i pogórzu Karpackim opady deszczu, deszczu ze śniegiem i ¶niegu, w Karpatach opady śniegu" - czytamy w prognozie IMGW.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Prognoza pogody na Wielki Poniedziałek. Gdzie będzie najcieplej? 

W Lany Poniedziałek o godzinie 14 najcieplej będzie w województwie lubuskim - 12 stopni. O stopień chłodniej będzie w Szczecinie, Poznaniu i Wrocławiu. W województwie kujawsko-pomorskim termometry wskażą 10 stopni. Z kolei w Olsztynie, Białymstoku i w Warszawie temperatura wyniesie 9 stopni. Na Pomorzu, Ziemi Lubelskiej oraz w Małopolsce będzie po 8 stopni. Najzimniej będzie w województwie ¶więtokrzyskim, podkarpackim oraz śląskim - termometry wskażą tam 7 stopni. 

Pogoda na dziś - poniedziałek 11 kwietnia. Gdzie przejdziemy suchą nogą w Lany Poniedziałek?Pogoda na dziś - poniedziałek 11 kwietnia. Gdzie przejdziemy suchą nogą w Lany Poniedziałek? Fot. Gazeta.pl

Lany Poniedziałek (zdjęcie ilustracyjne)Lany Poniedziałek 2022. Za co można dostać mandat w śmigusa-dyngusa?

Prognoza pogody na Lany Poniedziałek. Gdzie będzie padać?

Do południa w zachodniej części Polski będzie przeważnie słonecznie, jednak po południu chmury zaczną napływać nad Wielkopolskę i Dolny Śląsk, a wieczorem pojawią się także we wschodniej części województwa lubuskiego. Z kolei w pozostałych częściach Polski prognozowane jest umiarkowane oraz duże zachmurzenie

Zdjęcie ilustracyjneŻyczenia wielkanocne 2022. Najpiękniejsze wierszyki i rymowanki

Najwięcej chmur będzie na Podkarpaciu oraz w województwie lubelskim. Dodatkowo w województwie podkarpackim prognozowane są opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Padać może także w Małopolsce i na Śląsku. Przelotne opady deszczu mogą pojawić się koło godziny 10 w województwie mazowieckim i świętokrzyskim. W poniedziałek wiatr będzie słaby, w porywach osiągnie maksymalnie 35 km/h. Silniej powieje tylko na południowym wschodzie, tam prognozowane są podmuchy wiatru do 50 km/h.

Więcej o: