Pogoda na dziś - piątek 15 kwietnia. Ochłodzenie w całej Polsce

Pierwsza połowa tygodnia przyniosła poprawę pogody, ale nie na długo. Do Polski wkroczył zimny front atmosferyczny, wskutek którego synoptycy zapowiadają ochłodzenie od piątku.

W czwartek w kraju dominowała raczej pogodna aura. W niektórych częściach Polski temperatura przekroczyła nawet 20 stopni Celsjusza. Jednak nie trwało to długo. W piątek 15 kwietnia z zachodu do Polski wkracza front z chmurami, deszczem oraz chłodniejszym powietrzem.  

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Toruń. Wędkarz przywłaszczył sobie kartę bankomatową, a potem robił zakupy na stacji benzynowej

Pogoda na dziś - piątek 15 kwietnia. Ochłodzenie w całej Polsce

Według synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w piątek 15 kwietnia najcieplej będzie we Wrocławiu i Opolu, 15 stopni Celsjusza. W Warszawie i Łodzi termometry wskażą 12 st. Zaledwie jeden stopień mniej odczują mieszkańcy: Lublina, Rzeszowa, Kielc, Krakowa, Suwałk, Bydgoszczy, Torunia.

W Gorzowie Wielkopolskim i Katowicach osiągnie 10 stopni. Poniżej tej wartości wskazówka spadnie w Białymstoku, Szczecinie, Zielonej Górze, do 9 stopni Celsjusza. Eksperci przewidują 7 stopni dla Gdańska i Koszalina.

Pogoda 15.04.2022Pogoda 15.04.2022 Fot. Gazeta.pl

Interwencja policji w Koszalinie. Znaleziono ciało kobiety. Koszalin. Policja zatrzymała trzy osoby w sprawie znalezionego ciała w śmietniku

Z mapki serwisu Windy.com wynika, że w piątek praktycznie w całym kraju wystąpią przelotne opady deszczu. Od godzin porannych opady będą występować na zachodzie, a w kolejnej części dnia stopniowo będą przesuwać się w kierunku wschodnim. Miejscami możliwe też burze. Nasili się wiatr, który powieje w porywach do 60 kilometrów na godzinę. 

Pogoda. Ocieplenie w trzeciej dekadzie kwietnia

Kiedy czeka nas ponowne ocieplenie? Już w Poniedziałek Wielkanocny 18 kwietnia możemy spodziewać się wzrostu temperatury, maksymalnie do 15 stopni - podają synoptycy z serwisu fanipogody.pl. "Co prawda pozostaniemy w raczej chłodnych masach powietrza (przymrozki w nocy). Jednak z każdym dniem w przyszłym tygodniu powinno robić się cieplej" - czytamy.

Autorzy strony zapowiadają, że od przyszłego tygodnia w całej Polsce temperatura powinna już przekraczać 10 stopni, a trzecia dekada kwietnia ma przynieść dużo ciepła. "Na ten moment zarówno GFS, jak i ECMWF widzą zgodnie silne ocieplenie na koniec miesiąca" - piszą synoptycy. W ostatnich dniach miesiąca temperatura może podskoczyć nawet do 24 stopni Celsjusza. 

Policja z Białegostoku zatrzymała mężczyznę przewożącego ponad 160 pięciolitrowych butelek z alkoholem Wiózł 800 litrów alkoholu "na własny użytek". Grozi mu 5 lat więzienia

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: