Białystok. Wiózł 800 litrów alkoholu "na własny użytek". Grozi mu 5 lat więzienia

Mężczyzna, który przewoził ponad 800 litrów alkoholu w butelkach po wodzie, został zatrzymany przez policję z Białegostoku. Twierdził, że kupił go na własny użytek. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności za przestępstwo skarbowe.

Policjanci z białostockiej (woj. podlaskie) drogówki zatrzymali w poniedziałek 11 kwietnia "na krajowej dziewiętnastce" do rutynowej kontroli kierowcę busa. Okazało się, że 31-latek przewoził "ponad 160 pięciolitrowych butelek z alkoholem niewiadomego pochodzenia" - podają funkcjonariusze. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Olsztyn. Taksówkarz wiózł kobietę na porodówkę. Poprosił policję o pomoc w szybszym dotarciu do szpitala

Białystok. Wiózł 800 litrów alkoholu "na własny użytek"

Mężczyzna przekonywał funkcjonariuszy, że alkohol kupił na własny użytek. "Wartość uszczuplenia należności dla Skarbu Państwa w podatku akcyzowym to blisko 24 tysiące złotych" - czytamy w komunikacie funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku

"31-latek został zatrzymany, trafił do policyjnego aresztu, a jego pojazd na policyjny parking. Białostoczanin usłyszał już zarzut. Za przestępstwo skarbowe grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności" - podaje policja.

Dziennikarz Robert Pietrzak Dziennikarz zwolniony z PAP idzie do sądu. Domaga się odszkodowania

Rejestr Krajowej Administracji Skarbowej

Jak czytamy na stronie rządowej, wszystkie przewozy hurtowych ilości alkoholu muszą być zgłaszane włącznie z datą jego rozpoczęcia i zakończenia. Osoba, która nie będzie w stanie potwierdzić rejestru do systemie SENT (System Elektronicznego Nadzoru Transportu), zapłaci karę: 45 procent wartości przewożonego towaru, ale nie mniej niż 20 tysięcy złotych. Aby prowadzić obrót hurtowy piwa lub wina, trzeba natomiast zdobyć zezwolenie w urzędzie marszałkowskim. Wydawane są oddzielnie w zależności od rodzaju alkoholu.

Protest pod ambasadą Rosji "Dary dla orków" pod ambasadą Rosji. "Warto, by ambasador widział"

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: