Pogoda. Chłodna Wielkanoc, a później ocieplenie. 24 stopnie na sam koniec kwietnia

Tegoroczne święta Wielkiej Nocy będą chłodne. Pogodę zepsuje front atmosferyczny, który wkroczy do Polski w czwartek wieczorem. Ze wstępnych prognoz wynika jednak, że od Poniedziałku Wielkanocnego znowu zrobi się ciepło. Na sam koniec kwietnia zapowiadana jest temperatura w okolicach 24 stopni.

Cyklon Pamela zapewnił nam w miarę ciepłą środę i jeszcze cieplejszy czwartek. Na 14 kwietnia zapowiadana jest temperatura od ok. 14-15 stopni Celsjusza na wschodzie kraju do nawet 22 na krańcach zachodnich. Jak jednak prognozuje IMGW, nie ma co liczyć na równie ciepłe święta.

Wielkanoc (zdjęcie ilustracyjne)Wielkanoc 2022. Ile będzie dni wolnych od pracy? Kiedy wziąć urlop? [KALENDARZ]

Załamanie pogody w czwartek. Wielkanoc będzie chłodna

Jeszcze w czwartek po południu i wieczorem z północnego zachodu do Polski zacznie wkraczać chłodny front atmosferyczny. W piątek temperatura maksymalna wyniesie od 9 do 15 stopni, a w sobotę i niedzielę od 4 na północy kraju do 10 na południu i zachodzie. Miejscami wystąpi przelotny deszcz, od soboty także deszcz ze śniegiem, a w górach śnieg. W wielkanocny weekend nasili się prędkość północnego wiatru. W porywach będzie osiągał do 60 km/h.

Lany Poniedziałek (zdjęcie ilustracyjne)Lany Poniedziałek 2022. Za co można dostać mandat w śmigusa-dyngusa?

Pogoda. Po świętach wielkanocnych znów ma przyjść ocieplenie

Zgodnie ze wstępną prognozą serwisu fanipogody.pl, już w Poniedziałek Wielkanocny 18 kwietnia możemy spodziewać się ponownego ocieplenia, do maksymalnie 15 stopni. "Co prawda pozostaniemy w raczej chłodnych masach powietrza (przymrozki w nocy). Jednak z każdym dniem w przyszłym tygodniu powinno robić się cieplej" - czytamy.

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Pogoda. Duże ocieplenie pod koniec kwietnia. Nawet 24 stopnie

Autorzy strony zapowiadają, że od przyszłego tygodnia w całej Polsce temperatura powinna już przekraczać 10 stopni, a sama końcówka kwietnia ma być naprawdę ciepła. "Na ten moment zarówno GFS, jak i ECMWF widzą zgodnie silne ocieplenie na koniec miesiąca. Wyliczenia modeli pokazują nawet wartości temperatury powyżej 24 stopni w ostatnich dniach miesiąca" - piszą Fani Pogody.

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: