Pogoda na dziś - czwartek 14 kwietnia. Słonecznie w prawie całym kraju. Nawet 22 stopnie

Czwartek zapowiada się słonecznie i ciepło w prawie całym kraju. Słaby deszcz i lokalne burze mogą pojawić się tylko na północy Polski. Pogoda będzie zachęcała do spacerów i odpoczynku na świeżym powietrzu. Warto skorzystać z okazji, bo od piątku znów będzie chłodno.

Na pogodę w Polsce wpływa aktualnie cyklon Pamela, który przywędrował do nas z południowego zachodu, w tym częściowo z północnej Afryki. Dzięki niemu możemy teraz cieszyć się piękną, słoneczną aurą.

Pogoda na czwartek 14 kwietnia. Słaby deszcz tylko na północy, na pozostałym obszarze pogodnie

Czwartek będzie na ogół pogodny. Więcej chmur i słabego deszczu należy spodziewać się jedynie nad morzem. W Polsce północno-zachodniej lokalnie mogą wystąpić burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, bez opadów. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami - zwłaszcza podczas burz - porywisty, południowy i południowo-zachodni, a na zachodzie i północy kraju skręcający na zachodni.

Wraz z cyklonem nad Polskę napłynie pył saharyjski, który według prognoz serwisu dobrapogoda24.pl, w czwartek opadnie wraz z deszczem, brudząc karoserie samochodów, okna i parapety.

Zobacz wideo Spójrz na niebo. Czy wiesz, jakie widzisz chmury?

W czwartek najcieplej będzie na zachodzie Polski. Na termometrach nawet 22 stopnie

Pogoda korzystanie wpłynie na nasze samopoczucie i będzie sprzyjała odpoczynkowi na świeżym powietrzu. Co prawda rano w regionach południowo-wschodnich mogą pojawić się przymrozki, ale synoptycy IMGW zapowiadają, że w ciągu dnia temperatura znacznie wzrośnie. Termometry wskażą od 14 stopni na wschodzie i w dolinach karpackich, do nawet 20-22 stopni na zachodzie Polski. Nad morzem spodziewane jest maksymalnie 12-14 stopni.

Warto z tego skorzystać, bo od piątku będzie robiło się coraz chłodniej. Więcej szczegółów w naszej prognozie pogody na Wielkanoc.

Więcej o: