Gdańsk. Kobieta zginęła w wypadku. Jechała hulajnogą elektryczną

W Gdańsku w środę doszło do tragicznego wypadku. Kobieta jadąca hulajnogą zderzyła się z samochodem osobowym. Jej życia nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło w środę 13 kwietnia na ul. Potokowej w Gdańsku. 51-latka, która jechała na hulajnodze elektrycznej, została potrącona przez auto prowadzone przez 44-letnią kobietę. - Po godz. 7 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Potokowej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 51-latka jadąca hulajnogą elektryczną zjeżdżając ul. Potokową w kierunku ul. Rakoczego, zjechała z chodnika na jezdnię i została potrącona przez kierującą samochodem osobowym - poinformowała "Dziennik Bałtycki" podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Gdańsk. Kobieta zginęła w wypadku. Jechała hulajnogą elektryczną

Z ustaleń policjantów wynika, że 44-latka, która prowadziła samochód, wyjeżdżała z ul. Dolne Młyny. Skręcając w lewo z drogi podporządkowanej w ul. Potokową w kierunku ul. Rakoczego, potrąciła kobietę na hulajnodze elektrycznej.

Mimo reanimacji 51-latka w wyniku odniesionych obrażeń zmarła. Sprawczyni w chwili spowodowania wypadku była trzeźwa. - Policjanci pracują na miejscu wypadku - podała Ciska. Wraz z prokuraturą ustalane są okoliczności zdarzenia.  

deszcz - zdjęcie ilustracyjnePogoda na Wielkanoc. Czeka nas ochłodzenie. Możliwy też śnieg i burze

Hulajnogi elektryczne na polskich drogach

W Polsce hulajnogi elektryczne zyskują coraz większą popularność. Warto podkreślić, że zgodnie z nowymi przepisami, muszą one spełniać szereg technicznych wytycznych, aby zostały dopuszczone do ruchu. Ponadto kierujący nie można poruszać się po drodze nie szybciej niż 20 km/h, chyba że jazda odbywa się chodnikiem, wtedy prędkość musi być dostosowana do pieszego i jego bezpieczeństwa. Nie można prowadzić pojazdu w stanie nietrzeźwości, przewozić na niej dodatkowych osób lub zwierząt oraz holować innych.

Obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej (zdjęcie ilustracyjne)Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. "Kłamstwo elementem polityki Rosji"

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: