Pogoda na Wielkanoc. Czeka nas ochłodzenie. Możliwy też śnieg i burze

Pogoda na Wielkanoc nie napawa optymizmem. Modele synoptyczne wskazują na ponowne ochłodzenie w całej Polsce. Powrotu zimy nie będzie, ale na nizinach w południowej i wschodniej części kraju krajobraz może się chwilowo zabielić.

Pogoda długoterminowa wskazuje, że na wiosnę będziemy musieli jeszcze poczekać. Jeszcze w środę (13.04) wyż Reiner zapewni słoneczną aurę z wysoką temperaturą powietrza. Już w czwartek (14.04) pojawią się zmiany na zachodzie i północy, dotrze tam chłodny front, który przyniesie ze sobą zachmurzenia. "W drugiej połowie tygodnia nasunie się zatoka niżowa wraz z frontem atmosferycznym, wystąpią opady i burze. Ochłodzenie przypadnie akurat na okres świąteczny" - podają synoptycy z portalu Fani Pogody. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Szykowna" stylizacja Pauliny Sykut-Jeżyny

Pogoda na Wielkanoc. Spadek temperatury, opady i burze

Jak podają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, od piątku (15.04) do niedzieli (17.04) będzie robiło się coraz chłodniej. Zacznie napływać powietrze z północnych regionów kontynentu. Miejscami ma wystąpić przelotny deszcz, a od soboty również deszcz ze śniegiem, z kolei w górach śnieg - podaje instytut

W piątek temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni do 15 stopni Celsjusza. Ponadto od Podlasia po Karpaty niewykluczone są burze. W sobotę i niedzielę termometry wskażą od 4 stopni Celsjusza na północy kraju do 10 stopni na południu i zachodzie. Pod koniec tygodnia nasili się prędkość północnego wiatru. Porywy mogą dochodzić do 60 km/h.

Tramwaj we Wrocławiu - zdjęcie ilustracyjneWrocław. Pasażerka zaatakowana przez kontrolerkę. Prezes MPK przeprasza

Po świętach nadal chłód

Po świętach przez Polskę często będą przemieszczać się fronty atmosferyczne z przelotnymi opadami deszczu, a także deszczu ze śniegiem. Niska temperatura nadal się utrzyma. Pojawią się również dni, gdy będzie zaledwie 5-10 stopni, a do tego nocami wystąpią przymrozki. Odczucie chłodu spotęguje wiatr. Cieplejsze masy powietrza napłyną do kraju dopiero w trzeciej dekadzie kwietnia. Ocieplenie datuje się na 25. dzień miesiąca.

Ludwik DornPogrzeb Ludwika Dorna. Były marszałek Sejmu spocznie na Powązkach

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: