Pogoda na dziś - środę 13 kwietnia. Na termometrach nawet 19 stopni

Środa w całej Polsce będzie bardzo słoneczna. W tym dniu mieszkańcy zachodniej części kraju będą mogli spodziewać się nawet 19 stopni. Tam również pojawiać się będzie częściowe zachmurzenie. Nieco mniej stopni na wschodzie, jednak słonecznie.

Gdzie w środę 13 kwietnia będzie najcieplej? Jak przedstawia się prognoza pogody na środę? Odpowiadamy.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Pogoda na środę. Ten dzień przyniesie spore ocieplenie

W czwartek najcieplej będzie na zachodzie kraju. Synoptycy prognozują, że we Wrocławiu termometry wskażą aż 19 stopni. O jeden stopień mniej, czyli 18 stopni, synoptycy prognozują w Szczecinie, Zielonej Górze oraz Poznaniu. Z kolei 17 stopni tego dnia będzie w Łodzi, Katowicach oraz w Krakowie. Mieszkańcy Olsztyna mogą spodziewać się 16 stopni. 15 stopni tego dnia synoptycy prognozują w Białymstoku i Kielcach, a 14 stopni w Warszawie, Lublinie, Rzeszowie oraz w Gdańsku.

Pogoda na dziśPogoda na dziś Fot. Gazeta.pl

Pogoda. W nocy i nad ranem będą przymrozki

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega również przed przymrozkami pierwszego stopnia. Obowiązywać będą one głównie od północy do godziny 8 rano w środę w następujących województwach: dolnośląskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, łódzkim, lubelskim, świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim oraz śląskim.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wiejący z kierunku południowo-wschodniego - podają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Wiosna (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. Cyklon Pamela przyniesie ocieplenie. Nawet 22 stopnie

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

"Obojętne warunki biometeorologiczne początkowo mogą się utrzymywać w miejscach występowania dużego lub umiarkowanego zachmurzenia, opadów deszczu i mgieł lub zamgleń, jednak w ciągu dnia szybko poprawią się do korzystnych i jako takie utrzymają się aż do wieczora. Na pozostałym obszarze Polski słoneczna, wyżowa pogoda ze słabym wiatrem przez cały dzień będzie korzystnie wpływała na organizm człowieka" - informują synoptycy IMGW.

Więcej o: