Pogoda. Cyklon Pamela przyniesie krótkie ocieplenie. Nawet 22 stopnie. Będą też przymrozki

Wkrótce do Polski wkroczy cyklon Pamela. Spodziewane jest spore ocieplenie - na termometrach zobaczymy nawet 22 stopnie. Z cyklonem nad naszym krajem pojawi się też pył saharyjski.

Z południowego zachodu, w tym częściowo z północnej Afryki, zmierza do Polski cyklon Pamela, który przyniesie znaczne ocieplenie. Synoptycy serwisu dobrapogoda24.pl prognozują, że w środę i czwartek (13-14 kwietnia) temperatura w naszym kraju wzrośnie do około 14-22 stopni Celsjusza, chociaż - jak zapowiada IMGW - jeszcze w środowy poranek w południowo-wschodniej części kraju może pojawić się przymrozek.

Przymrozki (zdjęcie ilustracyjne) Pogoda w Wielkanoc niepewna. IMGW ostrzega przed przymrozkami

W środę najcieplej ma być w zachodnich regionach, a w czwartek na południu, w centrum i na wschodzie. "Będzie to […] okres, gdy przelotnych opadów i burz zanotujemy mniej, a chwil ze słońcem nie powinno brakować. Najdłużej ciepłe powietrze ma się utrzymać na południowym wschodzie" - czytamy na łamach pogodowego portalu.

Zobacz wideo Spójrz na niebo. Czy wiesz, jakie widzisz chmury?

Cyklon Pamela przyniesie pył saharyjski

Prócz ocieplenia z cyklonem do Polski napłynie też pył saharyjski. "Obecność pyłu saharyjskiego zdradzi matowe niebo w rejonach przejaśnień i rozpogodzeń, ale także osad, jaki pojawi się na karoseriach samochodów, parapetach, czy w rynnach" - informuje dobrapogoda24. Opadów deszczu z pyłem należy spodziewać się w czwartek 14 kwietnia.

Na Jarmarku Wielkanocnym w Chełmnie można będzie kupić świąteczne ozdoby oraz wypieki Wielkanoc 2022. Jak zrobić pisanki wielkanocne? [POMYSŁY]

Pogoda na Wielkanoc. Czy możemy liczyć, że w święta będzie równie ciepło?

Synoptycy serwisu nie mają dobrych wieści - około piątku 15 kwietnia przyjemną wiosenną aurę "wypchnie" z Polski front atmosferyczny - znów będzie chłodno, popada przelotny deszcz. IMGW zapowiada, że w piątek rano na północy i południu kraju wystąpią przymrozki, a drogi i chodniki na Podkarpaciu i w Małopolsce będą oblodzone. Na Wielkanoc i lany poniedziałek prognozowana jest temperatura w granicach 6-13 stopni.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: