Lipnica Murowana. Wrócił konkurs palm. Największa miała ponad 25 metrów

Konkurs palm w Lipnicy Murowanej w Niedzielę Palmową wrócił do formuły sprzed dwóch lat. Najwyższa palma w tym roku mierzyła ponad 25 metrów, a w samym konkursie startowało 55 palm.

Konkurs w Lipnicy Murowanej odbył się po raz 63. Startowało w nim w sumie 55 palm. Największą palmę zrobił Andrzej Goryl. Jego dzieło liczyło 25,25 metrów wysokości. Andrzej Goryl jest twórcą rekordowo wysokiej palmy, mierzącej 37,78 metrów - rekord ustanowił w 2019 roku.

Aktualne informacje na głównej stronie internetowej Gazeta.pl

Grand Prix w kategorii palma wysoka otrzymała rodzina Leszczyńskich z Lipnicy Dolnej. Pierwsze miejsce w kategorii palma średnia otrzymała klasa 1B ze Szkoły Podstawowej w Rajbrocie. W kategorii palmy niskie wygrali Natalia i Bartłomiej Machał z Lipnicy Murowanej.

Niedziela Palmowa. Konkurs palm w Lipnicy wraca do formuły sprzed dwóch lat

W 2020 roku, po wybuchu pandemii konkurs odwołano i zorganizowano go w wersji internetowej. Rok temu wydarzenie się odbyło, ale bez udziału publiczności.

W niedzielę oprócz konkursu odbył się też konkurs rękodzieła artystycznego. Na lipnickim Rynku można było m.in. kupić wędliny na wielkanocny stół oraz ozdoby do koszyczka wielkanocnego.

Więcej o: