Pogoda na dziś - poniedziałek 11 kwietnia. W całym kraju słonecznie, ale z przelotnymi opadami

Poniedziałek nie będzie nas rozpieszczać. Choć będzie pojawiać się słońce, będzie to głównie pochmurny dzień. W całym kraju pojawiać się będą również przelotne opady. Warto więc mieć przy sobie parasolkę.

Jak zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, "pogodę w najbliższym tygodniu zdominuje silny wiatr ze średnimi prędkościami od 45 do 50 km/h". Dodają również, że "będzie pochmurnie z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Miejscami wystąpią burze z krupą śnieżną". Mniej opadów możemy spodziewać się od wtorku.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Pogoda w poniedziałek. Na termometrach nawet 11 stopni

W poniedziałek najcieplej będzie na zachodzie kraju. W województwach dolnośląskim, opolskim i lubuskim mieszkańcy zobaczą na termometrach 11 stopni. O jeden stopień mniej, czyli 10 stopni, prognozują synoptycy w województwie śląskim.

Nocna wichura Dudley uszkodziła ponad 50 dachów. 17.02.2022, Dobrzyca, WielkopolskaDobrzyca. Trąba powietrzna w 5 min. zniszczyła 50 domów i położyła las [ZDJĘCIA]

9 stopni synoptycy prognozują w następujących województwach: małopolskim, podkarpackim, lubelskim, wielkopolskim, mazowieckim oraz podlaskim i pomorskim. Z kolei 8 stopni na termometrach mogą spodziewać się mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego oraz kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i świętokrzyskim.

PogodaPogoda Fot. Gazeta.pl

Pogoda. W poniedziałek pojawi się słońce, ale i opady deszczu

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają na poniedziałek pochmurną pogodę - i to w całym kraju. Dodają również, że wystąpią przelotne opady deszczu, a lokalnie na południowym zachodzie również deszczu ze śniegiem.

Pogoda (zdjęcie ilustracyjne)Jaka pogoda w Wielkanoc? Synoptycy prognozują słońce

"Temperatura minimalna w nocy od -2 stopni Celsjusza na południu do 2 stopni Celsjusza na wybrzeżu. W rejonach podgórskich możliwe spadki do -5 stopni Celsjusza" - podają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Dodają również, że w poniedziałek wiatr będzie umiarkowany, na południowym zachodzie porywisty, północno-zachodni.

Więcej o: