Opole Lubelskie. Pomnik Lecha Kaczyńskiego oblany farbą. Policja szuka sprawcy

Dzień przed 12. rocznicą Katastrofy Smoleńskiej nieznany sprawca oblał pomnik Lecha Kaczyńskiego brązową farbą w Opolu Lubelskim. Policjanci poszukują sprawcy.

Do zdarzenia doszło w sobotę ok. godziny 23. Jak podał rzecznik lubelskiej policji, nieznany sprawca rzucił w pomnik farbą z brązową farbą.

Aktualne informacje na stronie głównej Gazeta.pl

- Pomnik jest zniszczony - został oblany farbą - poinformował w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" Sławomir Plis, burmistrz Opola Lubelskiego. - Sprawa została zgłoszona na policję.

Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie dodał, że policja zabezpieczyła monitoring w miejscu zdarzenia. - Widać na nim mężczyznę, który zbliża się do pomnika i rzuca w kierunku monumentu najprawdopodobniej słoik z farbą - powiedział.

Pomnik stojący w centrum Opola Lubelskiego powstał w 2019 roku. Z powodu pandemii koronawirusa uroczyste odsłonięcie musiało zostać przełożone w czasie - do 17 czerwca 2021 r.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego przedstawia orła w koronie trzymającego zwój papieru z wizerunkiem śp. Prezydenta RP, poniżej widnieje napis: "Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej prof. Lechowi Kaczyńskiemu. Nie umiera ten, kto żyje w pamięci narodu".

Przedstawiciele miasta upamiętnili ofiary Katastrofy Smoleńskiej

10 kwietnia, w 12. Rocznicę Katastrofy Smoleńskiej, Burmistrz Opola Lubelskiego, Starosta Opolski, Przewodniczący Rady Miejskiej, Zastępca Burmistrza Opola Lubelskiego oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej złożyli pod pomnikiem kwiaty.

Więcej o: