Gorzów Wielkopolski. Pijany policjant rozbił radiowóz o latarnię. Miał ponad 2 promile alkoholu we krwi

Nieoznakowany radiowóz uderzył w jedną z latarni w Gorzowie Wielkopolskim. Jak się okazało, za kierownicą siedział pijany funkcjonariusz ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji. Policjant miał ponad 2 promile alkoholu we krwi.

Do zdarzenia doszło w niedzielę ok. godziny 6 rano na skrzyżowaniu ulic Sląskiej i Kwiatowej w Gorzowie Wielkopolskim. Jak donosi lokalny portal gorzowianin.com, policjant, który kierował radiowozem, był pod wpływem alkoholu.

Więcej aktualnych informacji na stronie internetowej Gazeta.pl

- Policjant ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji uderzył nieoznakowanym radiowozem w lampę. Funkcjonariusz był pod wpływem alkoholu, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjant został zawieszony, rozpoczęła się procedura jego wydalenia ze służby. Będzie miał nie tylko procedurę karną, ale czeka go również dyscyplinarne zwolnienie. Nie ma naszej akceptacji dla takich zachowań – przekazał serwisowi gorzowianin.com Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Zobacz wideo Czy alkohol pomaga zasnąć? [NaZdrowie]

Jak donosi RMF24.pl, wszystkie okoliczności tego zdarzenia są teraz wyjaśniane przez funkcjonariuszy z wydziału kontroli. "W naszych szeregach nie ma miejsca na osoby łamiące prawo w jakikolwiek sposób" - tłumaczył w rozmowie serwisem rzecznik lubuskiej policji.

Komendant wojewódzki zawiesił już funkcjonariusza w wykonywaniu czynności służbowych i wszczął procedurę związaną z dyscyplinarnym wydaleniem go ze służby. W sprawie mają być wszczęte postępowanie karne. Mundurowemu grozi do dwóch lat więzienia.

Więcej o: