Pogoda na dziś - niedziela 10 kwietnia. Silny wiatr, przelotny deszcz i maksymalnie 10 stopni

Na niedzielę 10 kwietnia IMGW prognozuje poranne przymrozki, przelotny deszcz i silny wiatr na Wybrzeżu i w regionach południowo-zachodnich. Termometry wskażą maksymalnie 10 stopni.

W niedzielę 10 kwietnia nad Polską dominować będzie słaby klin wyżu znad zachodniej Europy. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie będzie powoli wzrastać - prognozują synoptycy IMGW.

Zobacz wideo Dlaczego na niebie czasem jest więcej słońc?

Pogoda na niedzielę 10 kwietnia. Rano przymrozki. W ciągu dnia maksymalnie 10 stopni

Dzień zacznie się od przymrozków w południowych regionach, za wyjątkiem Podkarpacia i południowej Lubelszczyzny. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 6 stopni w Suwałkach, przez 7 w Olsztynie i Toruniu, 8 w Białymstoku, Koszalinie, Warszawie, Krakowie, Kielcach, Lublinie, Łodzi, Katowicach, Wrocławiu, Opolu i Bydgoszczy, 9 w Poznaniu i Gdańsku, do maksymalnie 10 w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze.

Prognoza pogody. Uwaga na silny wiatr. Na południowym zachodzie w porywach do nawet 80 km/h.

Synoptycy zapowiadają na niedzielę umiarkowane i duże zachmurzenie. W całym kraju spodziewane są przelotne opady deszczu, a w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu. Na Mazowszu, Lubelszczyźnie i w Łódzkiem możliwe także burze

Więcej informacji na temat pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Z zachodu powieje umiarkowany, okresami dość silny wiatr - na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim osiągający w porywach do 60 km/h, a południowo-zachodniej Polsce - do nawet 80 km/h; w rejonach podgórskich powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W powiatach słupskim, lęborskim, wejherowskim i puckim obowiązuje prognoza zagrożeń przed silnym wiatrem. Pierwszy stopień obowiązuje do godz. 7:30 w poniedziałek 11 kwietnia. Zagrożenia aktualizowane są na bieżąco na stronie IMGW.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: