Wielkanoc 2022. Do której godziny sklepy będą czynne w Wielką Sobotę? Gdzie zrobić zakupy w święta?

Możliwość zrobienia zakupów w Wielką Sobotę i Wielkanoc będzie mocno ograniczona, zatem warto zrobić je z wyprzedzeniem, by uniknąć stresu i kolejek. W artykule informujemy, jakie będą godziny pracy sklepów znanych sieci.

Już niedługo święta wielkanocne - czas spotkań z rodziną przy stole pełnym tradycyjnych polskich potraw. Aby mieć pewność, że nie zabraknie nam niezbędnego składnika jakiegoś dania, na świąteczne zakupy powinniśmy wybrać się z wyprzedzeniem - w Wielką Sobotę, Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny handel jest ograniczony.

Zobacz wideo Naturalne farbowanie jajek - INTERNET vs RZECZYWISTOŚĆ

Dobrą okazją do świątecznych zakupów będzie np. Niedziela Palmowa 10 kwietnia - to jedna z niewielu niedziel handlowych w 2022 roku.

Wielka Sobota. Większość sklepów będzie zamknięta już po południu, ale są wyjątki

Z ustawy o zakazie handlu wynika, że w Wielką Sobotę sklepy mogą być otwarte maksymalnie do godz. 14. Po tej godzinie niektóre mniejsze sklepiki wciąż będą czynne, jeśli za ladą stanie właściciel.

Poniżej podajemy godziny otwarcia dyskontów znanych sieci w sobotę 16 kwietnia:

  • Aldi - sklepy otwarte od godz. 6:00 do 13:00;
  • Biedronka - otwarte od godz. 5:00 / 6:00 do 13:00;
  • Carrefour - otwarte od godz. 6:00 do 13:00;
  • Kaufland - otwarte do godz. 13:00;
  • Lidl - otwarte do godz. 13:00;
  • Netto - otwarte od godz. 6:00 do 13:00;
  • Stokrotka - otwarte do godz. 13:00;
  • Żabka - godziny otwarcia zależą od franczyzobiorcy sklepu. Niektóre Żabki mogą być otwarte nawet do godz. 23:00 - warto wcześniej sprawdzić wywieszkę na drzwiach sklepu lub w aplikacji Żappka.

Niedziela Wielkanocna i Poniedziałek Wielkanocny. Większość sklepów będzie zamknięta

W Wielkanoc obowiązuje całkowity zakaz handlu, więc w niedzielę 17 kwietnia markety będą zamknięte. Za złamanie zakazu handlu właściciele mogą dostać nawet 100 tys. zł grzywny. Spóźnione świąteczne zakupy będzie można jednak zrobić we wspomnianych już sklepikach, w których obsłuży nas ich właściciel, a także na stacjach benzynowych.

Również w Lany Poniedziałek 18 kwietnia sklepy będą zamknięte. Podobnie jak w niedzielę zakupy zrobimy tylko w małych sklepikach i na stacjach.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: