GDDKiA ostrzega przed utrudnieniami na drogach. IMGW wydał alerty przed śniegiem i wiatrem

Pogoda w sobotę może dać się we znaki kierowcom. W 12 województwach lokalnie wystąpić mogą opady deszczu oraz śniegu, przez co na drogach będzie ślisko - zapowiada GDDKiA. IMGW ostrzega natomiast przed silnym wiatrem i opadami śniegu w niektórych regionach.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ostrzegła przed utrudnioną jazdą w 12 województwach w porannych godzinach w sobotę. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność i dostosować jazdę do warunków pogodowych. Nie tylko nad ranem będzie jednak niebezpiecznie. 

Zobacz wideo O co chodzi z ciśnieniem atmosferycznym?

GDDKiA: Utrudniona jazda w 12 województwach. Opady deszczu i śniegu 

Opady deszczu w sobotę mają wystąpić w województwach: kujawsko-pomorskim, pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, lubelskim, łódzkim, opolskim, wielkopolskim, podkarpackim, mazowieckim i dolnośląskim - wskazuje tvn24.pl. Opady śniegu natomiast wystąpią w województwie dolnośląskim. GDDKiA przekazała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. 

Nie tylko w godzinach porannych warunki na drogach będą utrudnione. Opady deszczu pojawią się na terenie całego kraju, a najbardziej obfite będą w regionach południowo-wschodnich. Na północnym zachodzie możliwe są natomiast burze. 

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Majówka 2022 (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda długoterminowa na majówkę i nie tylko

Pogoda na sobotę. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem i opadami śniegu 

Jak informują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Polska w sobotę jest pod wpływem rozległego niżu. We wschodnich regionach zaznacza się chłodny front atmosferyczny, a za nim napływa chłodne powietrze polarne morskie. 

Zachmurzenie w Polsce będzie umiarkowane, okresami duże z większymi przejaśnieniami w województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim. Jak wspominaliśmy, opady deszczu i deszczu ze śniegiem wystąpią na terenie całego kraju. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na wschodzie do 8 stopni na zachodzie i 9 w Łódzkiem. Będzie wietrznie. 

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia na sobotę przed opadami śniegu, które stworzą zagrożenie na terenie powiatu kłodzkiego w województwie dolnośląskim. Przewiduje się przyrost pokrywy śnieżnej o 5 do 10 centymetrów. 

Niedziele handlowe 2022. Sklep (zdjęcie ilustracyjne)Niedziela handlowa. Czy 10 kwietnia zrobimy zakupy w supermarkecie?

Instytut wydał też alerty pogodowe pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Obowiązują one w województwach: 

  • podkarpackim, 
  • małopolskim, 
  • śląskim (powiaty: pszczyński, cieszyński, Bielsko-Biała i żywiecki),
  • zachodniopomorskim (powiaty: Śwoinoujście, kamieński, gryficki, kołobrzeski, koszaliński, Koszalin, sławieński), 
  • pomorskim (powiaty: słupski, Słupsk, lęborski, wejherowski, kartuski, pucki, Gdynia, Sopot, Gdańsk, gdański, nowodworski). 

Prognozowane jest wystąpienie silnego wiatru o prędkości od 20 do 45 kilometrów na godzinę, w porywach do 75 km/h. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: