Pogoda na dziś - piątek 8 kwietnia. Będzie bardzo wietrznie. Wiatr nawet do 90 km/h

Pogoda w piątek będzie deszczowa i wietrzna, a synoptycy prognozują, że w niektórych województwach mogą pojawić się burze. Mimo to ma być dość ciepło, termometry wskażą nawet 12 stopni Celsjusza.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w całej Polsce. "Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu i zachodu" - czytamy w komunikacie IMGW. Synoptycy informują, że miejscami mogą pojawić się burze. 

Zobacz wideo Ocieplenie klimatu zaszkodzi Bałtykowi. "Nie będzie lazuru. Może być nieprzyjemnie pachnąca, brunatna ciecz"

Prognoza pogoda na piątek. Najcieplej będzie na południu Polski

W piątek o godzinie 13 najcieplej będzie na południu i zachodzie kraju. Najwyższe temperatury prognozowane są w Rzeszowie, Krakowie i Katowicach, termometry mają tam wskazać 12 stopni Celsjusza. O stopień chłodniej będzie na Ziemi Lubuskiej, Mazowszu i Dolnym Śląsku. Z kolei temperatura w Szczecinie, Zielonej Górze i Łodzi wyniesie 10 stopni. W województwie świętokrzyskim i pomorskim temperatura osiągnie 9 stopni. Po 8 stopni będzie w Białymstoku, Olsztynie, Bydgoszczy i Poznaniu.

Prognoza pogoda na piątek. Najcieplej będzie na południu PolskiPrognoza pogoda na piątek. Najcieplej będzie na południu Polski Fot. Gazeta.pl

Uchodźcy z Ukrainy na przejściu granicznym - zdjęcie ilustracyjneWojna w Ukrainie. Większość Polaków oczekuje wsparcia finansowego od UE

Prognoza pogody na piątek. Będzie deszczowo, wietrznie i pochmurnie

W piątek prognozowane są silne podmuchy wiatru, które mogą osiągnąć nawet 90 km/h. Szczególnie wietrznie będzie na północy, południu oraz południowym zachodzie kraju. Silnym wiatrom towarzyszyć będą opady deszczu, które przelotnie pojawią się w całej Polsce. Synoptycy przewidują, że miejscami może dojść do wyładowań atmosferycznych. Burze w godzinach popołudniowych mogą się pojawić w województwie zachodniopomorskim, pomorskim, mazowieckim oraz lubelskim. W całym kraju będzie też pochmurnie, na przejaśnienia mogą liczyć jedynie mieszkańcy południkowo wschodniej oraz północnej części Polski. 

Przeczytaj więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl. 

Mikrofony stacji telewizyjnych i innych mediów - zdjęcie ilustracyjneSkargi do KRRiT na drastyczne materiały z wojny w Ukrainie w TVP i TVN24

Dynamiczna pogoda kształtowana przez przemieszczające się nad Polską fronty sprawi, że pogoda będzie wietrzna, a miejscami wystąpią burze. Zjawiska te będą niekorzystnie wpływać na organizm człowieka. W godzinach wieczornych na przeważającym obszarze kraju biomet zmieni się w obojętny. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: