Konferencja dydaktyczna dla ukraińskich nauczycieli w Polsce. Jak wziąć w niej udział?

Ukraińscy nauczyciele przebywający w Polsce mogą zapisać się na specjalnie zorganizowaną dla nich konferencję dydaktyczną. Spotkanie jest całkowicie bezpłatne i odbędzie się już pod koniec kwietnia. Kto może wziąć w niej udział? Jak ukraińscy nauczyciele mogą zapisać się na konferencję organizowaną przez Szkołę Edukacji?

"Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego to miejsce, w którym pokazujemy przyszłym nauczycielom szkół podstawowych, jak uczyć i wychowywać w każdej działalności" - pisze o sobie na swojej stronie internetowej Szkoła Edukacji. "Tworzymy społeczność skutecznych i zaangażowanych nauczycieli, przekazujemy im praktyczną wiedzę i sprawdzone narzędzia, tworzymy przestrzeń do rozmowy o tym, czym jest dobra edukacja" - zapewnia.

Zobacz wideo Wojna w Ukrainie. „Nawet wykształceni i znający języki Rosjanie wierzą w propagandę"

Szkoła Edukacji organizuje konferencję dla ukraińskich nauczycieli. Program spotkania

"Znacie ukraińskich nauczycieli przebywających w Polsce? Przekażcie im zaproszenie na bezpłatną konferencję dydaktyczną, w całości odbywającą się w j. ukraińskim. Inspirujące warsztaty i spotkania gwarantowane!" - poinformowała na Twitterze Szkoła Edukacji.

Manewry wojskowe w pobliżu granicy białorusko-ukraińskiej Rosja i Białoruś przygotowują się do ćwiczeń. Są zdjęcia satelitarne

Konferencja dydaktyczna dla ukraińskich nauczycieli w Polsce zaplanowana jest na 28 kwietnia na godzinę 11. Spotkanie odbędzie się w Szkole Edukacji PAFW i UW, ul. Banacha 2c. Program konferencji obejmuje:

  • największe wyzwania edukacyjne w kontekście uchodźców;
  • warsztaty dla nauczycieli matematyki, nauk przyrodniczych oraz interdyscyplinarne warsztaty psychologiczno-pedagogiczne;
  • praktyczne informacje o systemie szkolnym w Polsce od organizacji i instytucji oświatowych;
  • system edukacji w Ukrainie i dalsze perspektywy edukacyjne dla studentów.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Zorganizowane zajęcia będą prowadzone w języku ukraińskim, bądź tłumaczone na język ukraiński. Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość porozmawiania z przedstawicielami polskich organizacji i instytucji edukacyjnych.

Zoo w Charkowie. Czy drapieżniki zostaną uśpione? Charków. Właściciel zoo będzie musiał uśpić lwy i tygrysy?

Konferencja dla ukraińskich nauczycieli. Jak się zapisać?

Na konferencję dla ukraińskich nauczycieli w Polsce można zapisać się poprzez specjalny formularz, który znajduje się na stronie internetowej Szkoły Edukacji. Aby otrzymać zaproszenie, należy wypełnić formularz, wpisując swoje podstawowe dane osobowe. Należy również zaznaczyć wykonywany zawód, wskazać nauczany przedmiot oraz wybrać seminarium, w którym chce się wziąć udział. Następnie pozostaje wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz wysłanie formularza.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: