Pogoda na dziś - czwartek 7 kwietnia. Będzie ciepło, ale wietrznie. Możliwy deszcz

W tym tygodniu w Polsce panuje typowa, niżowa pogoda. Tak zróżnicowana aura może mieć niekorzystny wpływ na nasze samopoczucie. Jaka pogoda będzie w czwartek? Tego dnia w całym kraju będzie cieplej niż było w ostatnich dniach. W niektórych miejscach termometry pokażą nawet 18 stopni Celsjusza.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w czwartek będzie ciepło - temperatura miejscami pokaże od 10 st. C do 15 st. C. Na Podkarpaciu możemy się spodziewać nawet 17 st.C. W trakcie dnia będzie jednak spodziewany deszcz, silny wiatr, w porywach do 70 km/h, lokalnie na południowym zachodzie do 80 km/h.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Wojna w Ukrainie. „Nawet wykształceni i znający języki Rosjanie wierzą w propagandę"

Pogoda. Czwartek będzie ciepły, ale wietrzny

Najcieplejszym miejscem w Polsce będzie Rzeszów, gdzie możemy się spodziewać 18 st. C. Podobna temperatura będzie w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, gdzie na termometrach będzie 17 st. C. Nieco chłodniej może być w Zielonej Górze, Kielcach, Bydgoszczy czy Lublinie - tam możemy się spodziewać temperatury w okolicach 16 st. C.

Najchłodniej będzie nad morzem, tam słupki rtęci wskażą co najwyżej 15 st. C. Mieszkańcy Szczecina, Gdańska, Olsztyna i Białegostoku muszą jeszcze poczekać na cieplejsze dni. Występujący tam silny wiatr może wpływać na to, że będziemy czuli jeszcze niższą temperaturę.

Pogoda na dziś - 07.04.2022Pogoda na dziś - 07.04.2022 Gazeta.pl

Silne porywy wiatru w całej Polsce

Według prognoz IMGW w kraju pojawią się silne porywy wiatru, związane z niżem "Nasim". Najsilniejsze porywy wystąpią w nocy z czwartku na piątek oraz w piątek. Wiatr może wiać z prędkością 90 km/h nad morzem, 85 km/h na zachodzie kraju i 70 km/h w centrum i na południu, w Sudetach do 110 km/h.

Według prognoz najbliższe dni również będą pochmurne i wietrzne. Możemy się także spodziewać opadów deszczu i burz w całym kraju.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen 5 kwietnia w europarlamencie w StrasbourguUE nałoży kolejne sankcje na Rosję i zapowiada, że to nie koniec

Więcej o: