Świdnica. Nie żyje najstarszy mężczyzna w Europie. Stanisław Kowalski za kilka dni skończyłby 112 lat

Stanisław Kowalski, najstarszy żyjący mężczyzna w Polsce i Europie, zmarł we wtorek. O jego śmierci poinformowała prezydentka Świdnicy. "Uwielbialiśmy się wzajemnie. Bo nie można było Go nie uwielbiać..." - napisała. Mężczyzna był znany ze swoich dokonań sportowych.
Zobacz wideo Jan Tomaszewski wspomina Diego Maradonę: "Geniusz i fenomen. Myślał, że poza boiskiem też jest boski"

Prezydentka Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska przekazała za pomocą mediów społecznościowych informację o śmierci Stanisława Kowalskiego - najstarszego żyjącego Polaka. "Po prostu nie mogę uwierzyć" - skomentowała, dodając wspólne zdjęcia. 

Stanisław Kowalski nie żyje. "Nie można było go nie uwielbiać"

"Uwielbialiśmy się wzajemnie. Bo nie można było Go nie uwielbiać... Pan Stanisław Kowalski odszedł kilka dni przed swoimi 112 urodzinami" - napisała Beata Moska-Słaniewska na Facebooku. Mężczyzna zmarł we wtorek 5 kwietnia w Świdnicy. 14 kwietnia kończyłby 112 lat. 

Więcej aktualnych informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dziewczynka (zdjęcie ilustracyjne)Swarzędz. Ojciec zabił 7-letnią córeczkę i odebrał sobie życie

Świdnica. Zmarł najstarszy Europejczyk. Za kilka dni skończyłby 112 lat

Stanisław Kowalski był najstarszym mężczyzną w historii Polski, a od kwietnia 2021 roku drugim najstarszym człowiekiem w naszym kraju. W styczniu tego roku stał się natomiast najstarszym żyjącym mężczyzną w całej Europie. 

W wieku 104 lat Stanisław Kowalski zaczął biegać. Niecały miesiąc przed swoimi 105. urodzinami mężczyzna ustanowił rekord Europy w biegu na 100 metrów w swojej kategorii wiekowej, biorąc udział w 10. Halowych Mistrzostwach Europy Weteranów w Toruniu. "Pan Stanisław [...] wziął udział w biegu na 60 m, osiągając rezultat 20.27. Obecni w hali widowiskowo-sportowej zgotowali najstarszemu lekkoatlecie na świecie w historii naszej dyscypliny owację na stojąco" - pisał wówczas portal pzla.pl. W kwietniu 2015 roku Bronisław Komorowski uhonorował mężczyznę Złotym Krzyżem Zasługi za "zasługi w propagowaniu i upowszechnianiu sportu oraz zdrowego trybu życia".

Ula OlszowskaTajemnica Doliny Pięciu Stawów. Wraca sprawa śmierci fotoreporterki

Więcej o: