Do Polski nadciąga duże ocieplenie - nawet do 20 stopni C. Jaka pogoda w Wielkanoc? Czy będzie ciepło?

Synoptycy zapowiadają nadejście do Polski fali ciepła. Na termometrach ma pojawić się nawet 20 stopni. Niestety, nie dane będzie nam długo cieszyć się piękną pogodą.

W drugiej połowie trwającego tygodnia czeka nas większe ocieplenie, a najcieplej ma być w południowej części kraju. "Niż o imieniu Nasim przejściowo w swoim ciepłym wycinku niżu ściągnie cieplejsze powietrze pochodzenia polarno morskiego" - zapowiadają we wtorek fanipogody.pl.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Pogoda. Do Polski dotrze niż Nasim, który przyniesie ocieplenie

Jak zapowiadają synoptycy portalu, "czeka nas gwałtowne, lecz krótkie uderzenie ciepła w naszej części Europy". Z każdym dniem pogoda będzie poprawiać się i już w drugiej połowie tygodnia czeka nas większe ocieplenie. Jak podają synoptycy, najcieplejszy będzie okres od 6 do 7 kwietnia. "Niż o nazwie Nasim sprowadzi cieplejsze powietrze polarno morskie z południowego-zachodu do Polski. Niestety nie będzie to jednak trwałe ocieplenie" - czytamy.

Nocna wichura Dudley uszkodziła ponad 50 dachów. 17.02.2022, Dobrzyca, WielkopolskaDobrzyca. Trąba powietrzna w 5 min. zniszczyła 50 domów i położyła las [ZDJĘCIA]

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Na termometrach w tych dniach pojawi się nawet do 20 stopni. Najwyższą temperaturę synoptycy prognozują w środę w pasie od Ziemi Lubuskiej, przez Dolny Śląsk, Opolszczyznę, Wielkopolskę, aż po województwo łódzkie.

Polacy nie nacieszą się wiosenną aurą. Szybko wróci ochłodzenie

Synoptycy zapowiadają jednak, że już w czwartek powróci zimno."Od zachodu, północnego-zachodu zacznie wkraczać zacznie front atmosferyczny o charakterze chłodnym" - podają fani pogody.pl. Zaznaczają, że front ten wpłynie na wzrost zachmurzenia, będzie też coraz bardziej wiało, pojawią się również opady atmosferyczne.

Silny wiatr (zdjęcie ilustracyjne)Nadchodzi załamanie pogody? Silne wichury i burze w najbliższych dniach

Synoptycy nie wykluczają również burz. Najbardziej porywisty wiatr, zdaniem synoptyków, ma wystąpić w na zachodzie, częściowo północnych i centralnych rejonach, gdzie miejscami będzie wiał z prędkością 72 km/h. Najdłużej ciepłe powietrze utrzyma się  we wschodniej, południowo-wschodniej części naszego kraju, gdzie jeszcze w czwartek będzie można cieszyć się wyższymi temperaturami na termometrach.

Jaka pogoda w Wielkanoc?

Z informacji synoptyków, w Wielkanoc i okres okołowielkanocny pogoda ma być w miarę stabilna, choć będzie chłodniej. Prawdopodobnie czeka nas wzrost zachmurzenia, silniejsze porywy wiatru, możliwe będą przelotne opady deszczu, a nawet wiosenne burze

Średnia temperatura wyniesie od 10 do około 16 stopni Celsjusza. Możliwe jednak, że będzie jeszcze chłodniej i temperatura spadnie nawet poniżej 10 stopni. 

Więcej o: