Tragedia w Swarzędzu. Ojciec zabił 7-letnią córeczkę. Później odebrał sobie życie

Pod Poznaniem w Swarzędzu (woj. wielkopolskie) prawdopodobnie doszło do rozszerzonego samobójstwa. Jak informuje policja, ojciec miał zabić 7-letnią córkę, a następnie odebrać sobie życie. Okoliczności tragedii bada policja i prokuratura. Według ustaleń śledczych mężczyzna był wcześniej skazany za znęcanie się nad żoną.

Do tragicznego odkrycia doszło na osiedlu Raczyńskiego w Swarzędzu (woj. wielkopolskie). Kiedy matka chciała odebrać córkę z przedszkola, okazało się, że tego dnia dziewczynka była nieobecna. Zaniepokojona kobieta pojechała do domu ojca dziewczynki, z którym kobieta jest w trakcie rozwodu. Mimo licznych prób kontaktu mężczyzna nie odpowiadał ani nie reagował na dzwonek do drzwi, dlatego zawiadomiła służby. Kiedy policjantom udało się dostać się do środka, okazało się, że zarówno mężczyzna, jak i dziewczynka nie żyją.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Vakuliuk: Gdybym została w Buczy, nie miałabym się, gdzie schować przed rakietami

Wielkopolska. Ojciec zabił 7-letnią córkę, a później popełnił samobójstwo

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak przekazał, że według wstępnych ustaleń śledczych, doszło do rozszerzonego samobójstwa. - W domu ujawniliśmy zwłoki 34-letniego mężczyzny i 7-letniej dziewczynki. Według biegłego, który był na miejscu, śmierć nastąpiła w mechanizmie uduszenia, mężczyzna się powiesił - powiedział. W czwartek 7 kwietnia odbędzie się sekcja zwłok.

Policja (zdjęcie ilustracyjne)Kielce. Kobieta wypadła z dziesiątego piętra bloku. Zginęła na miejscu

Mężczyzna znęcał się nad żoną

Rodzice 7-latki byli w trakcie rozwodu. Nie mieszkali razem, ale wspólnie ją wychowywali. - Dzielili się opieką. Dziewczynka przez tydzień przebywała pod opieką matki, a przez kolejny tydzień pod opieką ojca - wytłumaczył Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji, którego cytuje portal epoznań. Jak ustalili śledczy, kobieta w 2018 roku złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa dotyczącego przemocy w rodzinie. Okazało się, że mąż się nad nią znęcał. - Skazano go, dostał wyrok w zawieszeniu, miał nawet zakaz zbliżania się do żony - dodał Borowiak.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przygotowało poradnik na czas wojnyJak zachować się podczas kryzysu i wojny? RCB opublikowało poradnik

Potrzebujesz pomocy?

Doświadczasz przemocy domowej? Szukasz pomocy? Możesz zgłosić się na przykład do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Poradnia Telefoniczna "Niebieskiej Linii" czynna jest codziennie od 12 do 18 pod numerem tel. 22 668-70-00. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie: http://www.niebieskalinia.pl/.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: