Pogoda na dziś - środa 6 kwietnia. Nadal dużo chmur i przelotne opady atmosferyczne

Pogoda w tym tygodniu jest bardzo dynamiczna. W środę 6 kwietnia będzie nieco spokojniej niż w poprzednich dniach, a wszystko za sprawą ciepłego frontu, który przejdzie przez Polskę. Nadal możemy spodziewać się jednak mocnych podmuchów wiatru.

Pogoda w tym tygodniu kształtowana jest przez niż baryczny i mija pod znakiem zachmurzeń, opadów oraz silnych podmuchów, co odczujemy również w środę 8 kwietnia. "Wiatr nadal porywisty, ale już słabszy niż na początku tygodnia: przeważnie do 60 km/h, nad morzem do 70 km/h, południowo-zachodni" - podają synoptycy IMGW.

Zobacz wideo Paulina Sykut-Jeżyna w seksownej sukience. Fani: "jak Emily Ratajkowski". Wiemy, ile za nią zapłaciła

Pogoda na dziś - środa 6 kwietnia. Najcieplej na południu kraju

Według prognoz synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w środę 6 kwietnia najcieplej będzie na południu kraju. W Krakowie i Opolu termometr wskaże 13 stopni Celsjusza. Jedną kreskę mniej, czyli 12 stopni, odczują mieszkańcy Rzeszowa, Katowic oraz Wrocławia. W Poznaniu, Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim eksperci przewidują 11 stopni Celsjusza, natomiast w Koszalinie 9.

W centrum kraju - w Toruniu, Warszawie i Łodzi - możemy spodziewać się zaledwie 8 stopni Celsjusza i deszczu. Podobnie jak w Gdańsku i Olsztynie, z tą różnicą, że tam na termometrach wyświetlą się 4 stopnie. Na północnym wschodzie Polski temperatura również będzie niska - w Białymstoku 6 stopni, a w Suwałkach 5.

Prognoza pogody 6.04.2022Prognoza pogody 6.04.2022 Gazeta.pl

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Silny wiatr (zdjęcie ilustracyjne)Nadchodzi załamanie pogody? Silne wichury i burze w najbliższych dniach

Opady atmosferyczne i niekorzystny biomet 

"W środę nadal dużo chmur, przelotne opady deszczu, na północy także deszczu ze śniegiem. W górach opady śniegu" - podają w komunikacie synoptycy IMGW. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, za takie warunki atmosferyczne odpowiedzialny jest niż baryczny, który ma również negatywny wpływ na nasze samopoczucie. W północnej części Polski warunki biometeorologiczne będą niekorzystne. Na pozostałym obszarze wpływ pogody na organizm człowieka w ciągu dnia będzie stopniowo zmieniał się z niekorzystnego do obojętnego - podaje biometeo.imgw.pl.

Ocieplenie w drugiej dekadzie kwietnia

Według synoptyków i ekspertów z portalu Fani Pogody, kulminacyjne ocieplenie przypadnie na środę i czwartek (6.04. - 7.04). Jednak nie na długo, bo później znowu wróci ochłodzenie. "Często przechodzić mają przez nasz kraj strefy frontów atmosferycznych, dlatego też warunki pogodowe będą zmienne" - czytamy na portalu. "Na zdecydowanie wyższe temperatury przyjdzie nam poczekać do drugiej dekady kwietnia" - dodają. Wówczas temperatura powietrza może przekroczyć nawet 20 stopni Celsjusza.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Szczepienie na COVID-19 (zdjęcie ilustracyjne)Niemcy. 60-latek przyjął niemal 90 dawek szczepienia przeciw COVID-19

Więcej o: