Pogoda na dziś - sobota 2 kwietnia. Kontynuacja zimowej aury. IMGW ostrzega przed opadami śniegu

Pogoda na sobotę 2 kwietnia będzie kontynuacją powrotu zimowej aury do Polski. Temperatura maksymalna wyniesie od zera do 7 stopni Celsjusza. W wielu regionach spadnie śnieg, przed którym ostrzeżenia wydaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda w sobotę wciąż będzie kształtowana przez układ niskiego ciśnienia z ośrodkami nad południową oraz południowo-wschodnią Europą. Jak informuje IMGW, do Polski nadal napływało będzie powietrze pochodzenia arktycznego, a ciśnienie będzie stopniowo rosło. 

Zobacz wideo Spójrz na niebo. Czy wiesz, jakie widzisz chmury?

Pogoda na dziś - piątek 2 kwietnia. Temperatura powietrza maksymalnie do 7 st. C

W piątek maksymalna temperatura powietrza w Polsce będzie wahała się od zera do maksymalnie 6 stopni Celsjusza. Najchłodniej, bo zero stopni, będzie w Białymstoku, Kielcach, Lublinie, Łodzi, Opolu i Warszawie, jeden stopień w Katowicach, w Krakowie - do 2 stopni Celsjusza, natomiast w Rzeszowie maksymalnie 3 stopnie.

Pijany kierowca (zdjęcie ilustracyjne) Sejmowa podkomisja zaakceptowała konfiskatę aut pijanych kierowców

Mieszkańcy Gdańska, Koszalina i Suwałk zobaczą na termometrach 4 stopnie Celsjusza, a Olsztyna i Szczecina - maksymalnie 5 stopni. W Bydgoszczy, Poznaniu, Toruniu i Zielonej Górze 6 stopni Celsjusza. Najcieplej, bo 7 st. C w Gorzowie Wielkopolskim.

Pogoda na dziś. Temperatura powietrza w Polsce w sobotę 2 kwietniaPogoda na dziś. Temperatura powietrza w Polsce w sobotę 2 kwietnia Fot.: Gazeta.pl

Więcej informacji na temat pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda na dziś - sobota 2 kwietnia. IMGW ostrzega przed śniegiem i oblodzeniami

W sobotę zachmurzenie nad całą Polską będzie duże lub całkowite, nad morzem z przejaśnieniami. Praktycznie w całym kraju możemy też spodziewać się opadów śniegu, śniegu z deszczem i deszczu. IMGW planuje wydać ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami dla województw: podlaskiego, mazowieckiego (oprócz zachodnich i północnych powiatów), lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. 

Virus Outbreak China Polska luzuje obostrzenia, Chiny zmierzają do lockdownu. Ekspert: To broń ostateczna

Ponadto na południu szczególnie nad ranem wystąpią oblodzenia, w związku z czym kierowcy powinni zachować dużą ostrożność na drogach. Na wybrzeżu oraz w południowych regionach powieje silny, porywisty wiatr, które prędkość wyniesie w porywach nawet do 75 kilometrów na godzinę. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: