Pogoda w piątek - 1 kwietnia. Intensywne opady deszczu i deszcz ze śniegiem

Pogoda w piątek nie polepszy się. Synoptycy zapowiadają intensywne opady deszczu, a nawet deszczu ze śniegiem. Najwięcej stopni na termometrach zobaczą mieszkańcy zachodniej Polski. Jak przedstawia się pogoda na piątek? Odpowiadamy.

"Specyficzne położenie frontów atmosferycznych oraz pogłębienie się niżu 'Katharina' nad Włochami spowoduje napływ do Polski chłodnej masy powietrza z północy oraz dostawy wilgotnego powietrza z południowego wschodu. Będzie to skutkować wyraźnym ochłodzeniem, a także znacznymi opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu na południu oraz wschodzie kraju. Możliwe jest także oblodzenie" - podali synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, informując o pogodzie na obecny tydzień.  

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Pogoda w piątek 1 kwietnia. Tylko 2 stopnie na Lubelszczyźnie i w województwie świętokrzyskim

W piątek pogoda nie będzie nas rozpieszczać. W wielu regionach Polski charakteryzować się będzie wręcz zimową aurą. Najchłodniej będzie na wschodzie Polski. Na Lubelszczyźnie mieszkańcy zobaczą na termometrach tylko 2 stopnie. Podobnie w województwie świętokrzyskim. O jeden stopień więcej mogą spodziewać się mieszkańcy województwa małopolskiego. 4 stopnie synoptycy prognozują w następujących województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim i łódzkim. W piątek 5 stopni na Mazowszu i Podlasiu oraz w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim i podkarpackim.

PogodaPogoda Fot. Gazeta.pl

6 stopni w województwie lubuskim. 7 stopni na termometrach zobaczą mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego. Najcieplej w środę będzie w województwie zachodniopomorskim, gdzie termometry wskażą 8 stopni.

Środa będzie deszczowa. Pojawi się też deszcz ze śniegiem i śnieg

"W piątek dalsze ochłodzenie. Niż 'Katharina' przesunie się w kierunku Węgier, a pofalowany front nad Polską będzie niemal stacjonarny" - zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Jak dodają, opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu wystąpią na południu i południowym wschodzie kraju. "Miejscami możliwy jest przyrost pokrywy śnieżnej o 10-20 cm w czasie 24 godzin, a na Podkarpaciu sumy opadów mogę przekraczać 30 mm na dobę" - czytamy. Według synoptyków z deszczem wiązać się będzie nasilenie wiatru. Okresowo ma on przybierać bardzo silną formę. Wiatr będzie więc wiał z porywami do 6 km/h i może powodować zawieje śnieżne.

Więcej o: