Chorzów. Policja nadal poszukuje męża kobiety, która była świadkiem zabicia dziennikarza

Śledczy szukają męża kobiety, która była świadkiem zabójstwa dziennikarza w Chorzowie w miniony weekend. Jak tłumaczą śledczy: "Zniknięcie męża potęguje przypuszczenie, że to on może być sprawcą tego przestępstwa".

Zarówno prokuratorzy jak i policjanci uznają za bardzo prawdopodobne tło obyczajowe tej zbrodni. Policja uważa przesłuchanie męża kobiety jako bardzo istotne. Trwa dalsze dochodzenie w tej sprawie - kobieta twierdzi, że nie rozpoznała napastnika - podaje RMF24.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy kierowcy ustępują pieszym po wprowadzeniu nowych przepisów? To wideo policji pokazuje, że niekoniecznie

Chorzów. Sprawca zadał ofierze wiele ciosów nożem

W nocy z soboty na niedzielę funkcjonariusze policji otrzymali informację o śmierci mężczyzny, którego przewieziono na pogotowie ratunkowe w Katowicach. Mężczyzna miał wiele ran zadanych nożem, mimo reanimacji, jego życia nie udało się uratować. Z ustaleń śledczych wynika, że był to dziennikarz jednej ze śląskich redakcji.

Ofiara została zaatakowana pół godziny wcześniej w Parku Śląskim w Chorzowie. Sprawca zbrodni zakradł się do auta zaparkowanego nieopodal stadionu GKS-u Katowice. Zaatakował mężczyznę, który siedział w samochodzie razem z młodą kobietą.

Policja (zdjęcie ilustracyjne)Warszawa. 21-letnia Ukrainka została zamordowana. Trwa obława

Chorzów. Nikomu nie można przedstawić zarzutów w sprawie śmierci dziennikarza

Z przeprowadzonej sekcji zwłok 30-latka wynika, że sprawca zadał mężczyźnie 50 ciosów nożem. Kobieta, która była w samochodzie i jest jedynym naocznym świadkiem, powiedziała śledczym, że nie rozpoznała napastnika. Prokuratura poinformowała, że na miejscu zbrodni zabezpieczono wiele innych dowodów.

"Od samego początku są budowane pewne hipotezy śledcze. Są typowani pewni mężczyźni (potencjalni sprawcy - przyp. red.), trwają czynności weryfikacyjne, ale na obecną chwilę, na podstawie dotychczas zgromadzonych dowodów, nie możemy przedstawić zarzutów żadnej osobie czy wytypować konkretnej osoby, wiemy tylko, że był to mężczyzna. Oczywiście, pewne typy w ramach hipotez są brane pod uwagę" - powiedział  prokurator rejonowy w Chorzowie Cezary Golik.

Zapytany o męża kobiety, Golik odpowiedział, że od czasu zabójstwa, policjanci oraz prokuratorzy nie mieli z nim żadnego kontaktu. Wiele wskazuje na to, że wyjechał z kraju.

"Jedna z hipotez obejmuje tło obyczajowe, emocjonalne. Zakładamy, że mężczyzna będący w związku z tą kobietą w akcie desperacji miłosnej dopuścił się tego czynu. Nie ma co ukrywać, że jest to jedna z wersji śledczych. Problem jest taki, że ten mężczyzna jest na ten moment nieuchwytny, co potęguje przypuszczenie - ale jest to ciągle przypuszczenie - że może być on sprawcą tego przestępstwa. Szukamy tego człowieka. Jego przesłuchanie to bardzo pilna i istotna sprawa w tym postępowaniu" - zaznaczył prokurator Golik.

Straż Graniczna (zdjęcie ilustracyjne)Zapadł pierwszy wyrok w sprawie "wypychania" migrantów

Chorzów. Prowadzone są analizy danych informatycznych i telekomunikacyjnych

Prok. Golik potwierdził, że została przeprowadzona analiza danych informatycznych i telekomunikacyjnych - dotyczyła ona powiązań między pojawiającymi się w śledztwie numerami telefonów, ich lokalizacjami oraz korelacji czasowej z przebiegiem badanych wydarzeń.

"Nie mogę zdradzić tych informacji ze względu na dobro postępowania. Niemniej analiza logowań telefonów osób powiązanych z dwójką, która siedziała w samochodzie, była przeprowadzona i rzuca pewne światło na przebieg wydarzeń" - dodał Golik.

We wtorek prokuratura podała informację, że zostało zabezpieczone narzędzie zbrodni - nóż kuchenny. Kobieta, która ma status świadka, została przesłuchana już wielokrotnie. Zabezpieczone nagrania monitoringu potwierdzają, że podczas zabójstwa na miejscu zdarzenia były trzy osoby - dwaj mężczyźni i kobieta. Nie są one jednak dobrej jakości -trudno uzyskać precyzyjny wizerunek sprawcy.

*********

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Więcej o: