Pogoda na dziś - środa 30 marca. Na termometrach od 4 do 13 stopni

W środę 30 marca pogoda pogorszy się. Będzie pochmurno, wietrznie i zdecydowanie chłodniej. Najzimniej tego dnia będzie na wschodzie Polski. Na południu z kolei można spodziewać się trzykrotnie wyższej temperatury.

W środę pojawią się opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu. Druga połowa tygodnia będzie znacznie chłodniejsza, nocami na zachodzie temperatura będzie spadać poniżej 0 stopni Celsjusza - podają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Pogoda w środę. Na północy tylko 4 stopnie

W środę 30 marca najchłodniej będzie w województwie pomorskim. Tam termometry wskażą jedynie 4 stopnie. Będzie wietrznie, deszczowo i spadnie śnieg. Nieco cieplej, bo 6 stopni, synoptycy prognozują w województwie podlaskim oraz w województwie warmińsko-mazurskim. 9 stopni wskażą termometry w następujących województwach: kujawsko-pomorskim, opolskim oraz w dolnośląskim.

Nocna wichura Dudley uszkodziła ponad 50 dachów. 17.02.2022, Dobrzyca, WielkopolskaDobrzyca. Trąba powietrzna w 5 min. zniszczyła 50 domów i położyła las [ZDJĘCIA]

10 stopni synoptycy prognozują w województwach: łódzkim, śląskim, lubuskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim. O jeden stopień więcej, czyli 11 stopni, zdaniem synoptyków wskażą termometry w województwie mazowieckim oraz w województwie świętokrzyskim. 12 stopni będzie na Lubelszczyźnie i w Małopolsce. Najcieplej tego dnia będzie w województwie podkarpackim. Tam termometry wskażą aż 13 stopni.

Prognoza pogodyPrognoza pogody Fot. Gazeta.pl

Pogoda. Na północy kraju pojawią się opady śniegu

Jak zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, środa 30 marca będzie pochmurna i zdecydowanie chłodniejsza od poprzednich dni. Przejaśnienia możliwe będą wyłącznie na północnym wschodzie.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Opady śniegu (zdjęcie ilustracyjne)Gwałtowna zmiana pogody w kwietniu. Mróz, intensywne opady śniegu

Na południu opady - zwłaszcza deszczu, a na północy kraju oraz na obszarach podgórskich mogą pojawić się opady deszczu ze śniegiem. Z kolei w górach spadnie śnieg. Wiatr w wielu regionach Polski będzie słaby. Nad morzem będzie on jednak umiarkowany, a momentami nawet dość silny.

Więcej o: