Chorzów. Nowe informacje ws. zabójstwa dziennikarza współpracującego z TVN. Zabezpieczono nagranie i nóż

W niedzielę w Chorzowie (woj. śląskie) nieznany sprawca zabił dziennikarza współpracującego ze stacją TVN. Ofierze zadano kilkanaście ciosów nożem. Policja zabezpieczyła narzędzie zbrodni oraz nagrania z monitoringu. Wiadomo, że w chwili zdarzenia z dziennikarzem była jego znajoma. Policjanci chcą przesłuchać jej męża, ale ten zniknął.
Zobacz wideo Katowice. 39-latek zabił partnerkę podczas randki. Potem zadzwonił po pomoc na policję

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 0:30 pod stadionem piłkarskim w Parku Śląskim w Chorzowie. Nieznany wciąż sprawca zakradł się do samochodu, w którym siedziało dwoje młodych ludzi. Mężczyzna otworzył przednie drzwi od strony pasażera i zadał kilkanaście ciosów nożem siedzącemu tam 29-latkowi, którym okazał się Paweł K., dziennikarz współpracujący z TVN. 32-latka, która była wtedy z dziennikarzem, odwiozła rannego na pogotowie w Katowicach. Mimo reanimacji jego życia nie udało się uratować.

Dwoje mieszkańców Świecia trafiło do więzieniaLubelskie. Podpalił młodszego kolegę na imprezie. Grozi mu dożywocie

Chorzów. Zabójstwo dziennikarza TVN. Policja zabezpieczyła narzędzie zbrodni

Cezary Golik, szef Prokuratury Rejonowej w Chorzowie, przekazał w poniedziałek TVN24, że "na miejscu zabezpieczono bardzo wiele śladów". "Gazeta Wyborcza" dodaje, że policjanci znaleźli tam narzędzie zbrodni - zakrwawiony nóż kuchenny z długim ostrzem - który trafił do już do laboratorium kryminalistycznego.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Moment zabójstwa zarejestrowała też kamera ze stadionu GKS Katowice. Śledczy twierdzą, że choć nagranie jest wstrząsające, to jego jakość "nie jest najlepsza". Dodają, że twarze są niewyraźne, a sprawca miał na głowie czapkę, co dodatkowo utrudnia jego rozpoznanie.

Nieoficjalnie: Dziennikarz TVN i jego znajoma mieli być parą. Mąż kobiety "zapadł się pod ziemię"

Motyw zbrodni nie jest jeszcze znany, ale jak powiedział prokurator, śledczy biorą pod uwagę prywatną i zawodową sytuację ofiary oraz sprawcy. "Wyborcza" ustaliła, że kobieta, która w momencie zabójstwa była z dziennikarzem, spotykała się z nim od pewnego czasu i jest w trakcie rozwodu. Jeden ze śledczych podkreśla jednak, że policja musi to jeszcze potwierdzić, przesłuchując znajomych kobiety i zmarłego.

Pierwsza rozprawa Stefana W.Ruszył proces Stefana W., odczytano jego zeznania. "To tajemnica"

Kryminalni chcą przesłuchać męża 32-latki, ale - jak czytamy na łamach dziennika - ten "zapadł się pod ziemię" i najprawdopodobniej wyjechał z Polski. Jeśli nie uda się go namierzyć, niewykluczone, że policja wyda za nim list gończy. W niedzielę policjanci zatrzymali za to jego znajomego. Po przesłuchaniu mężczyzna ten został zwolniony, ma status świadka - poinformował prokurator Golik w rozmowie z "GW".

Zastępca prokuratora rejonowego w Chorzowie, Waldemar Cop, powiedział PAP, że na środę zaplanowano sekcję zwłok Pawła K.

Więcej o: