Opole Lubelskie. Podpalił młodszego kolegę na imprezie. Grozi mu dożywocie

Podczas zakrapianego alkoholem spotkania w Opolu Lubelskim jeden z mężczyzn oblał drugiego łatwopalną substancją i podpalił. Poszkodowany trafił do szpitala z ciężkimi poparzeniami ciała. Sprawcę aresztowano. Grozi mu dożywocie.

Do zdarzenia doszło w piątek (25 marca) w jednym z mieszkań w Opolu Lubelskim (województwo lubelskie). Policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że do szpitala trafił 25-letni mężczyzna z ciężkimi poparzeniami ciała. Przed wypadkiem poszkodowany uczestniczył w spotkaniu zakrapianym alkoholem.

Zobacz wideo 5000 zł mandatu za drifting pod marketem

Opole Lubelskie. 48-latek oblał znajomego łatwopalną substancją i podpalił

Jak się okazało, w imprezie tej uczestniczyło pięciu znajomych. "W pewnym momencie 48-latek oblał młodego mężczyznę łatwopalną substancją i podpalił" - czytamy we wpisie udostępnionym na Facebooku przez lubelską policję. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Dimitrij Pieskow w PBSRzecznik Kremla: Nikt nie myśli o użyciu broni nuklearnej

Kiedy policjanci przybyli pod wskazany adres, zastali tam sprawcę podpalenia 25-latka. To 48-letni mieszkaniec gminy Opole Lubelskie. Został zatrzymany.

Opole Lubelskie. Mężczyźnie, który podpalił znajomego, grozi dożywocie

Prokuratura przedstawiła 48-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Podpalaczowi grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

Dożywocie wymierzane jest w Polsce bardzo rzadko. Na taką karę sąd skazuje tylko wyjątkowo zdemoralizowane jednostki, nienadające się do funkcjonowania w społeczeństwie.

Strażacy cztery razy wchodzili do mieszkań w Chełmnie i okolicyWypalanie traw zakończone tragedią. Strażacy znaleźli zwłoki kobiety

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Więcej o: