Pogoda na dziś - poniedziałek 28 marca. Na termometrach nawet 19 stopni, ale powieje silny wiatr

W poniedziałek niemal w całej Polsce będziemy mogli cieszyć się piękną pogodą. Najcieplej będzie na zachodzie kraju, gdzie termometry wskażą nawet 19 stopni. W których regionach kraju będzie chłodniej? Odpowiadamy.

Początek nowego tygodnia zapowiadać będzie się bardzo pogodnie. W poniedziałek będzie słonecznie, a na termometrach zobaczymy blisko 20 stopni. Później z dnia na dzień temperatura będzie jednak spadać.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Pogoda na poniedziałek. Będzie ciepło i słonecznie

W poniedziałek 28 marca najcieplej będzie na zachodzie kraju. W województwie dolnośląskim i opolskim na termometrach może pojawić się nawet 19 stopni. Jak zapowiadają synoptycy, o jeden stopień mniej, czyli 18 stopni prognozowane jest w następujących województwach: lubuskim, wielkopolskim, małopolskim oraz śląskim. 17 stopni ciepła wskażą termometry w województwie łódzkim, mazowieckim, lubelskim oraz podkarpackim.

Nocna wichura Dudley uszkodziła ponad 50 dachów. 17.02.2022, Dobrzyca, WielkopolskaDobrzyca. Trąba powietrzna w 5 min. zniszczyła 50 domów i położyła las [ZDJĘCIA]

Synoptycy prognozują, że 16 stopni wskażą termometry w województwie świętokrzyskim oraz w województwie kujawsko-pomorskim. 15 stopni na Podlasiu oraz w następujących województwach: warmińsko-mazurskim, pomorskim oraz zachodniopomorskim.

Prognoza pogodyPrognoza pogody Fot. Gazeta.pl

Pogoda. Mimo słońca pojawi się też wiatr

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w poniedziałek pogoda będzie dynamiczna. Mimo słońca będzie również wiał wiatr. Zdaniem synoptyków najsilniejszych porywów wiatru należy spodziewać się o poranku. Nad morzem porywy wiatru mogą osiągać prędkość nawet do 90 km/h, na pozostałym obszarze do 65 km/h. Wiatr będzie wiał z zachodu.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Wiosenna pogoda (zdjęcie ilustracyjne)Koniec słonecznej aury? W przyszłym tygodniu arktyczne powietrze i opady

Synoptycy informują również, że w poniedziałek 28 marca zachmurzenie będzie zmienne. Nie wystąpią jednak ani opady deszczu, ani śniegu. Warunki biometeorologiczne w północno-wschodniej części kraju będą na ogół obojętne pogarszające się do niekorzystnych. Na południowym zachodzie natomiast pogoda przez cały dzień będzie korzystnie wpływała na organizm człowieka - podaje biometeo.imgw.pl

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: