Toruń. Skradziono motoryzacyjną perełkę. Policja publikuje wizerunek sprawców. Rozpoznajesz ich?

Funkcjonariusze z Torunia poszukują sprawców kradzieży auta i motoroweru, do której doszło jesienią ubiegłego roku. Wizerunek złodziei udało się uchwycić na zdjęciach naocznemu świadkowi zdarzenia. Policjanci apelują o pomoc w schwytaniu trzech mężczyzn, którzy popełnili przestępstwo.

Do kradzieży samochodu i motoroweru doszło jesienią ubiegłego roku w Toruniu przy ul. Rudackiej. Jak jednak informują policjanci z lokalnej komendy, zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło do nich dopiero w połowie marca tego roku.

Toruń. Skradziono zabytkowy samochód i motorower. Policja apeluje o pomoc

"Nieznani sprawcy zerwali kłódkę zabezpieczającą bramę i dostali się do wnętrza garażu, skąd ukradli samochód osobowy Skoda Octavia nr rej. TOK 7596 (rok produkcji 1959, numer nadwozia oraz silnika 402102, kolor ciemnozielony) oraz motorower Komar (nr rejestracyjnym TOA 1680, brak roku produkcji, numer silnika 00281, numer ramy 00113, kolor jasnozielony)" - informuje Komenda Miejska Policji w Toruniu.

Jak się okazało, kradzież udało się sfotografować naocznemu świadkowi zdarzenia. Dzięki jego zeznaniom policjanci ustalili, że do przestępstwa doszło 11 października 2021 roku około godz. 18:00. Zuchwali złodzieje, nie kryjąc się zbytnio, przyjechali lawetą, na którą zapakowali skradzione pojazdy, a następnie oddalili się z nimi.

Funkcjonariusze proszą osoby, które rozpoznają uwiecznionych na zdjęciach mężczyzn o kontakt z Komisariatem Policji Toruń - Podgórz, ul. Poznańska 127/129, tel.: 47 754 24 70 lub 112. Istotne dla śledztwa informacje można również wysłać mailowo na adres: dyzurny-torun-podgorz@bg.policja.gov.pl.

Więcej najnowszych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Skoda Octavia z 1959 - perełka dla miłośników motoryzacji

Skoda Octavia to następca Skody 440, produkowany w latach 1959-1971 w Mladej Boleslavi (Czechy). W latach 1959-1961 produkowano typ 985, z silnikiem o pojemności 1089 cm sześciennych o mocy 29,4 kW (40 KM), a także typ 993 z silnikiem o pojemności 1221 cm sześciennych i mocy 33,1 kW (45 KM).

Jak czytamy w serwisie wyborkierowcow.pl, nazwa samochodu nawiązywała do łacińskiego określenia cyfry osiem - "octo". Wszystko przez to, że Octavia była ósmym modelem Skody wprowadzonym od czasu II wojny światowej.

Fani motoryzacji, którzy chcieliby wejść w posiadanie Skody Octavii z 1959 roku, muszą się przygotować na niemały wydatek. Egzemplarze w dobrym stanie, które są sprawne, ale wymagają zwykle renowacji, to koszt rzędu kilkunastu tysięcy złotych.

Zobacz wideo Walka ze złodziejem, a potem policyjny pościg. Sytuacja jak z filmu akcji, a to tylko czeska Praga