Warszawa. Prezydent Andrzej Duda powitał prezydenta USA Joe Bidena na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego

Prezydent Andrzej Duda powitał prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Joe Biden przyleciał do Warszawy w piątek wieczorem z Rzeszowa, gdzie spotkał się z amerykańskimi żołnierzami.

Podczas powitania odegrano hymny Stanów Zjednoczonych i Rzeczpospolitej Polskiej, a prezydent Joe Biden w towarzystwie Andrzeja Dudy oddał pokłon sztandarowi Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Po ceremonii prezydenci weszli do Pałacu Prezydenckiego. Wcześniej Joe Biden spotkał się w hotelu Mariott z wysłannikami prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego - ministrem obrony Ołeksijem Reznikowem oraz szefem ukraińskiego MSZ, Dymytrem Kułebą.

Warszawa. Andrzej Duda powitał prezydenta Joe Bidena

Andrzej Duda będzie, zgodnie ze swoimi wcześniejszymi zapowiedziami, rozmawiał z prezydentem USA o bezpieczeństwie Polski w obliczu trwającej inwazji Rosji na Ukrainę. Polski prezydent ma poruszyć również temat rozlokowania w naszym kraju większej liczby amerykańskich żołnierzy. Obecnie jest ich 10 tysięcy.

Prezydent Joe Biden około godziny 14 spotka się też z organizacjami pomagającymi uchodźcom na Stadionie Narodowym. Z kolei o 18.00 na Zamku Królewskim wygłosi przemówienie, dotyczące wojny na Ukrainie. Wieczorem amerykański prezydent odleci z Warszawy do Waszyngtonu.

Zobacz wideo Andrzej Duda spotkał się z Joe Bidenem. "Nie mówimy uchodźcy, to są nasi goście"

Rozpoczęło się spotkanie Andrzeja Dudy i Joe Bidena w Pałacu Prezydenckim

Prezydenta USA Joe Bidena przywitał na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego nie tylko prezydent Andrzej Duda. Przywódcę USA powitali również w Warszawie szef MON Mariusz Błaszczak, minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau, szef BBN Paweł Soloch, szef BPM Jakub Kumoch oraz pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

Po powitaniu prezydenci udali się na spotkanie w wąskim gronie. Oprócz prezydenta Andrzeja Dudy i prezydenta USA Joe Bidena uczestniczą w nim szef BBN Paweł Soloch oraz sekretarz stanu USA Antony Blinken - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Więcej o: