Pogoda. IMGW ostrzega przed wiatrem w sobotę. Przed nami wiry niżowe i "zimna faza wiosny"

Choć w sobotę temperatura powietrza w niektórych regionach wyniesie nawet do 17 stopni Celsjusza, czeka nas pochmurny dzień z silnym i porywistym wiatrem. Niedziela i poniedziałek zapowiadają się nieco spokojniej, ale w kolejnych dniach do Polski wkroczą wiry niżowe. Spowodują one ochłodzenie i ściągną opady deszczu, a nawet śniegu.

Pogoda w sobotę zapowiada się chłodniej niż ostatnie dni, kiedy dopisywało słońce i wysoka temperatura. Z informacji synoptyków IMGW wynika, że tego dnia z północy na południe kraju będzie przemieszczała się zatoka z chłodnym frontem atmosferycznym, związana z niżem znad północno-zachodniej części Rosji. Tuż za frontem napływać do Polski będzie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie spadnie, ale wieczorem znów wzrośnie. 

Zobacz wideo Spójrz na niebo. Czy wiesz, jakie widzisz chmury?

Pogoda. W sobotę silny wiatr i chmury, ale będą też przejaśnienia 

W ciągu dnia w całej Polsce możemy spodziewać się zachmurzenia - od małego na południu po duże w pozostałej części kraju, ale z przejaśnieniami. Temperatura powietrza będzie wahała się od 8 do nawet 17 stopni Celsjusza. Najchłodniej w Białymstoku (8 st. C), Gdańsku, Bydgoszczy, Koszalinie, Szczecinie (9 st.) oraz Olsztynie, Suwałkach i Toruniu (10 st. C).

Cieplej w centrum - w Warszawie i Łodzi 11 st. C, w Kielcach 13 st. C, w Lublinie, Rzeszowie, Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim 14 st. C. Najwyższe wskaźniki na termometrach zobaczą mieszkańcy południowej części Polski - w Krakowie, Katowicach, Opolu, Wrocławiu i Zielonej Górze od 15 do nawet 17 stopni Celsjusza. 

Więcej informacji na temat pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda na dziś - 26.03.2022 r.Pogoda na dziś - sobota 26 marca. Wysokie zagrożenie pożarowe

Mimo dość wysokiej temperatury powietrza, ta odczuwalna będzie znacznie niższa ze względu na pochmurną pogodę, ale też silny, porywisty wiatr, który powieje z prędkością od 20 do 30 kilometrów na godzinę w porywach do 60-75 km/h. IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, które obowiązują: we wschodniej części woj. warmińsko-mazurskiego, północno-wschodniej części woj. podlaskiego oraz południowo-wschodniej części woj. lubelskiego. 

Pogoda. W przyszłym tygodniu czeka nas ochłodzenie 

Niedziela i poniedziałek mają być dniami w miarę pogodnymi ze względu na wyż, który uformuje się nad Polską. W ciągu kolejnych dni przemieści się on jednak w stronę Morza Czarnego, a do Polski wejdą wiry niżowe i obejmą Polskę na kilka kolejnych dni - zapowiedziała synoptyczka tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek. - Przed nami zimna faza wiosny - dodała. 

W przyszłym tygodniu w niektórych regionach w najcieplejszym momencie dnia temperatura powietrza będzie niższa niż 5 stopni Celsjusza, w pozostałych regionach wyniesie do maksymalnie 12 stopni. Czeka nas sporo chmur oraz wyczekiwane przez niektórych opady deszczu, a nawet przelotnego śniegu. Przypomnijmy, w marcu w niektórych regionach nie spadła ani jedna kropla deszczu, przez co panuje duże zagrożenie pożarowe. Może utrzymać się też silny wiatr. 

Joe Biden w Polsce. Jakie ulice zostaną zamknięte? [UTRUDNIENIA]Joe Biden w Polsce. Jakie ulice zostaną zamknięte? [UTRUDNIENIA]

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: