Pogoda. Wiosna ledwo się zaczęła, a już się kończy. Przed nami pochmurne dni i opady deszczu

Pogoda we wszystkich rejonach Polski była przez ostatnie dni wiosenna i słoneczna, w wielu miejscach temperatura dochodziła do 20 stopni C. To był jednak tylko pierwszy zryw ciepłej wiosny, ponieważ w najbliższym czasie możemy się spodziewać ochłodzenia oraz opadów.

Znaczną część Europy nadal obejmują wielkie układy wyżowe, które zapewniają suchą i słoneczną aurę. To jednak nie potrwa długo. Pod koniec tego tygodnia wyże przesuną się w kierunku Europy Zachodniej, wtedy nad Rosję dotrą niże z północy. To sprawi, że do Polski zacznie stopniowo napływać coraz chłodniejsze powietrze. Ale też dzięki temu możemy się w Polsce w końcu spodziewać opadów, informuje IMGW. W Polsce jest wysokie zagrożenie pożarowe, zwłaszcza na zachodzie kraju. 

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda. Do Polski wracają chłodne dni

Do piątku możemy się spodziewać typowo wiosennej pogody z mnóstwem słońca, pojawi się jedynie umiarkowane zachmurzenie. Wysokie temperatury na zachodzie i na południu kraju. Tam słupki rtęci pokażą nawet 17 st. C. Chłodniej będzie tylko nad morzem, gdzie możemy się spodziewać od 6 do 9 st. C.; jest to spowodowane ciągle utrzymującym się zimnym wiatrem wiejącym od morza.

Pod koniec tygodnia pogoda niestety znacznie się zmieni. W sobotę oraz w niedzielę będzie zauważalny front atmosferyczny z nieco większym zachmurzeniem i niewielkimi opadami deszczu. Wtedy też zacznie się ochładzać. W sobotę na północy możemy się spodziewać maksymalnie 8-10 st. C. W reszcie kraju nadal będzie wiosenna aura z temperaturą w granicach 14-17 st. C. W niedzielę słupki rtęci pokażą jedynie od 6-9 st. C na wschodzie kraju, 13 st. C w centrum oraz do 15 st. C na zachodzie Polski.

Pogoda na początku kwietnia. Jeszcze chłodniej

Przyszły tydzień zwiastuje nam jeszcze chłodniejsze dni. Dokładna skala ochłodzenia nie jest jeszcze znana, jednak w wielu regionach możemy się spodziewać wartości mniejszej niż 10 st. C. Lokalnie temperatura może spaść nawet poniżej 5 st. C. W nocy pojawi się również kilkustopniowy mróz. Najzimniej będzie w regionach wschodnich oraz na północy kraju. Przez Polskę przejdą również fronty atmosferyczne, niosąc przelotne i lokalne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu.

Zobacz wideo Czeka nas upalne lato i susze? „Ubytek wody może być silniejszy niż zwykle"

*******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Więcej o: