Pogoda na dziś - czwartek 24 marca. Nadal ciepło i słonecznie. Zwiększa się zagrożenie pożarowe

Pogoda na dziś, czwartek 24 marca, znów zapowiada się słonecznie i ciepło. Temperatura powietrza wyniesie od 8 do nawet 14 stopni Celsjusza. Miejscami przejściowo mogą pojawić się chmury, ale będą one niegroźne. Nie przewiduje się opadów.

Pogoda w czwartek 24 marca nie powinna przynieść w Polsce większych zmian. Nadal będzie ciepło i słonecznie, a wiosenna aura utrzyma się niemal do końca tygodnia. Przedłuży się też martwiący brak opadów, w związku z którym zagrożenie pożarowe jest bardzo wysokie. 

Zobacz wideo Hetmański: Polska od lat uprawia tzw. polonizację polityki klimatycznej

Pogoda na dziś - czwartek 24 marca. Temperatura powietrza w Polsce 

Czwartek 24 marca to kolejny już dzień z wysoką temperaturą powietrza w Polsce. W całym kraju będzie ona sporo powyżej 0 stopni Celsjusza i dobije nawet do 14 stopni. Najchłodniej będzie w Białymstoku - tam na termometrach 8 stopni Celsjusza, natomiast w Lublinie i Suwałkach 9 stopni.

10 stopni na termometrach zobaczą mieszkańcy Olsztyna, z kolei 11 - Kielc, Koszalina, Łodzi, Rzeszowa i Warszawy. Jeszcze cieplej będzie w zachodnim pasie kraju, na północy i południu. W Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Toruniu temperatura wyniesie 13 stopni Celsjusza, 14 stopni na termometrach zobaczą z kolei mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego, Opola, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry. Noce również zapowiadają się cieplej - temperatura nie powinna spadać już poniżej 0 stopni Celsjusza. 

Pogoda na dziś - czwartek 24 marca. Temperatura powietrza w PolscePogoda na dziś - czwartek 24 marca. Temperatura powietrza w Polsce Fot.: Gazeta.pl

Więcej informacji na temat pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda. Wiatr (zdjęcie ilustracyjne)Po słonecznych dniach idzie załamanie pogody. Burze i wiatr do 100 km/h

Pogoda na dziś - czwartek 24 marca. Wciąż słonecznie, brak opadów 

Z prognozy synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że zarówno w czwartek, jak i kolejne dni (co najmniej do soboty) w całej Polsce będzie słonecznie, choć miejscami przejściowo mogą pojawić się niegroźne chmury. W sobotę może do nas dotrzeć chłodny front atmosferyczny, który prawdopodobnie spowoduje niewielkie opady deszczu. 

Wiatr będzie słaby z kierunków północnych. Nie przewiduje się też opadów - i choć wiele osób zapewne cieszy się ze słonecznej aury, warto pamiętać, że bez opadów znacznie zwiększa się zagrożenie pożarowe. Tegoroczny marzec jest skrajnie suchy - w znacznej części kraju od początku miesiąca nie odnotowano żadnych opadów. 

Pogoda w czwartek w południowo-zachodniej połowie Polski będzie korzystnie wpływać na organizm człowieka. W pozostałej części kraju biomet nad ranem będzie niekorzystny, w ciągu dnia stopniowo będzie jednak poprawiał się do korzystnego, na wschodzie będzie obojętny. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina
Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Chełmno i okolice. Kierowcy biorą narkotyki i wsiadają za kierowniceOlsztyn. Pijany motorowerzysta otrzymał 9500 zł mandatu

Więcej o: