Leszczyna: "Powiedział, że pieniędzy nie ma i nie będzie". Jarosław Kaczyński odpowiedział krótko

W środę doszło do spięcia w Sejmie między posłanką Koalicji Obywatelskiej Izabelą Leszczyną i Jarosławem Kaczyńskim z Prawa i Sprawiedliwości. Poszło o finansowanie polskiej armii i stan finansów publicznych.

Izabela Leszczyna z Koalicji Obywatelskiej powiedziała w środę z mównicy sejmowej, że chciałaby prosić o przerwę w obradach, "w której minister finansów Mateusz Morawiecki przygotuje dla wysokiej izby informacje na temat prawdziwego stanu finansów państwa".

Ambasada Rosji w Warszawie 45 rosyjskich dyplomatów zostanie wyrzuconych z Polski za szpiegostwo?

Izabela Leszczyna w Sejmie: "Chcemy wiedzieć, kiedy kłamaliście". Jarosław Kaczyński zareagował

Posłanka kontynuowała:

Od sześciu lat słyszymy, że finanse publiczne są w świetnej kondycji, że pieniądze są i będą na wszystko i nagle po tym, gdy Sejm i Senat w ponadpartyjnej zgodzie przyjęły ustawę o obronie ojczyzny, premier Kaczyński powiedział, że na uzbrojenie i modernizację polskiej armii pieniędzy nie ma i nie będzie. Że trzeba zmienić konstytucję, bo zagrożone jest przekroczenie konstytucyjnego limitu długu publicznego. Chcemy wiedzieć, kiedy kłamaliście - czy wtedy, kiedy mówiliście, jak jest dobrze, czy wtedy, kiedy mówiliście, jak jest źle.

Szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński i jego partyjny podwładny premier rządu PiS Mateusz Morawiecki w sejmowych ławach. Warszawa, 8 kwietnia 2022 r. Sondaż: Zjednoczona Prawica wygrałaby teraz wybory, w Sejmie pięć ugrupowań

Chwilę później, zagrzewany brawami koleżanek i kolegów z partii, na tym samym miejscu stanął prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Odpowiedział jednym zdaniem: 

Moja odpowiedź jest prosta: niczego takiego nie powiedziałem.

Najnowsze informacje dotyczące polskiej polityki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Koalicja Obywatelska chce zapewnić finansowanie programu zbrojeń bez "konieczności gmerania w konstytucji"

Mimo tej reakcji, Leszczyna powtórzyła swoje słowa na zwołanej po 11 w Sejmie konferencji prasowej. - Zastanawiamy się, dlaczego właściwie rząd PiS-u wywiesił tę białą flagę i przyznał, że źle zarządza pieniędzmi polskich podatników przez całe sześć lat - mówiła polityczka. Jej zdaniem, aby finansować polską armię nie trzeba zmieniać konstytucji. Leszczyna zapowiedziała, że Koalicja Obywatelska przygotowała projekt zmiany ustawy o finansach publicznych. - W tej nowelizacji zapewniamy finansowanie programu zbrojeń, o którym jest mowa w ustawie o obronie ojczyzny, bez konieczności gmerania w konstytucji, bo robienie tego z PiS-em jest poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski. Zakończyła mocnym zdaniem:

Żądamy od Kaczyńskiego i Morawieckiego, żeby, po pierwsze, przedstawili Sejmowi i opinii publicznej prawdziwy stan finansów państwa, a po drugie, żeby przestali zasłaniać się długiem publicznym i przestali kłamać, że potrzeba zmienić konstytucję, żeby finansować armię polską.
Zobacz wideo Poznajmy się - rozmówki polsko-ukraińskie cz.2

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: