Warszawa. Szpieg w Urzędzie Stanu Cywilnego. Działał na rzecz Rosji

W jednym z warszawskich Urzędów Stanu Cywilnego, doszło do zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o szpiegostwo. Jak się okazało, jeden z pracowników placówki miał przekazywać wywiadowi rosyjskiemu kluczowe wiadomości dotyczące Polaków.

Zatrzymany mężczyzna miał kopiować cenne dokumenty dotyczące Polaków oraz zamieszkujących w naszym kraju obcokrajowców. Następnie informacje miały być przekazywane rosyjskiemu wywiadowi. Podejrzewany o szpiegostwo mężczyzna usłyszał już zarzuty. Śledztwo jest prowadzone przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz prokuraturę krajową.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy Warszawa zerwie porozumienia z miastami partnerskimi z Rosji? Niby tak, ale nie do końca

Szpieg w Urzędzie Stanu Cywilnego. Przekazywał istotne informacje rosyjskiemu wywiadowi

Do zatrzymania mężczyzny przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego doszło 17 marca. Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Warszawie przedstawił mu już zarzuty współpracy z obcym wywiadem. Został tymczasowo aresztowany.

Krzysztofowi Zasadzie z Radia RMF FM udało się ustalić, że mężczyzna pracował w jednym z Urzędów Stanu Cywilnego w Warszawie. Miał się dopuścić przekazywania rosyjskiemu wywiadowi dokumentów operacyjnych, a także udostępniać informacje dotyczące konkretnych osób - zarówno Polaków jak i cudzoziemców, którzy przebywają na terenie Polski.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Dąb Dunin Dąb Dunin Europejskim Drzewem Roku. W głosowaniu pokonał 15. rywali

Szpieg w Urzędzie Stanu Cywilnego. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi 15 lat więzienia

Reporter RMF FM ustalił, że urzędnik przez długi czas utrzymywał intensywne kontakty z rosyjskimi wywiadowcami. Jak się okazało, dokumenty przekazywane przez niego były kluczowe i cenne. Zatrzymany mężczyzna będzie odpowiadał za przekroczenie uprawnień oraz za szpiegostwo. Grozi mu kara 15 lat pozbawienia wolności.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Joe Biden Joe Biden przyjedzie do Polski. Biały Dom zdradził szczegóły wizyty

Więcej o: