Irański kierowca, któremu kiedyś pomogli Polacy, ruszył do Ukrainy. Wiezie pomoc dla 11 schronisk

Fardin Kazemi, zawodowy kierowca z Iranu, któremu na przełomie 2019 i 2020 roku Polacy pomogli zebrać pieniądze na nową ciężarówkę i wrócić do domu, wiezie pomoc dla zwierząt w dotkniętej wojną Ukrainie. Dostarczy kilkadziesiąt ton karmy, która trafi do 11 schronisk i około 1000 zwierząt.
Zobacz wideo Muzyka ku pokrzepieniu serc. Mężczyzna zagrał na skrzypcach dla skoszarowanych Ukraińców

Fardin Kazemi od lat pracuje jako zawodowy kierowca, a dzięki międzynarodowym trasom w Polsce był ponad 40 razy. W grudniu 2019 r. jego ciężarówka zepsuła się na DK nr 1 pod Częstochową. Losem Irańczyka zainteresowali się inni zawodowi kierowcy, którzy zorganizowali zbiórkę "Help International - Polski Kontyngent Pomocy Irańskiemu Kierowcy".

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Polacy zebrali 250 tys. zł na nowy pojazd dla Kazemiego, dzięki czemu w styczniu 2020 r. mógł wrócić do domu. Jego historię opisywaliśmy m.in. w tym artykule:

Fardin Kazemi z nową ciężarówką Kierowca z Iranu może już wrócić do domu. Udało się kupić nową ciężarówkę

Fardin Kazemi wiezie pomoc dla schronisk i szpitala w Ukrainie

Teraz to Irańczyk chce pomóc. Po rozładunku w Hamburgu Fardin Kazemi kilka dni temu przyjechał do Polski, skąd pojedzie do Ukrainy z pomocą humanitarną: zamierza dostarczyć środki opatrunkowe dla szpitala wojskowego i karmę dla zwierząt z 11 schronisk w Winnicy. Łącznie kilkadziesiąt ton karmy i paszy dla około 1000 psów, kotów i zwierząt gospodarskich.

- Fardin przyjechał pomóc nam przetransportować większą liczbę rzeczy. Oglądał moje relacje z naszej dotychczasowej pomocy w Ukrainie, gdzie woziliśmy karmę dla zwierząt w osobowych samochodach wypakowanych po dach, a jak wracaliśmy, zabieraliśmy zwierzęta i ludzi - powiedział w rozmowie z TVN24 organizator akcji Piotr Sebastian Nejman. Irańczyk zadzwonił do niego i zadeklarował, że on też jedzie.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>>

Tetiana Czornowoł 2014 rok (zdjęcie ilustracyjne) Ukraina. Znana dziennikarka i posłanka strzela do rosyjskich czołgów

Transport ruszył już w stronę granicy. Po drodze Fardin zatrzyma się w Olsztynie, Warszawie, Lublinie, Rzeszowie i Korczowej na Podkarpaciu, gdzie chętni mogą przynieść kupione przez siebie produkty. "Help International..." zorganizowali dodatkowo zbiórkę na zakup karmy dla zwierząt. Można ją wesprzeć pod tym linkiem.

Więcej o: