Pogoda na dziś - środa 23 marca. Słonecznie i ciepło w całym kraju

Dzisiaj, w środę 23 marca, pogoda w całym kraju będzie iście wiosenna. Do każdego miasta zajrzy słońce, temperatura będzie wysoka, nie pojawią się żadne opady. Przed nami kolejne ciepłe dni.

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wiosna pojawiła się w Polsce z wielkim przytupem. Najbliższe dni zapowiadają ciepłą i słoneczną pogodę w całym kraju. Na termometrach pojawi się prawie 20 stopni Celsjusza.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Pogoda na dziś - środa 23 marca. Nadal słonecznie

W środę 22 marca temperatura w całym kraju będzie wysoka. W Bydgoszczy, Poznaniu, Łodzi, Zielonej Górze, Warszawie, Lublinie czy w Kielcach termometry wskażą nawet 15 stopni Celsjusza.

We Wrocławiu odczujemy w najcieplejszym momencie dnia nawet 18 stopni Celsjusza. W Szczecinie, Olsztynie i Gdańsku będzie najchłodniej - tam termometry odnotują maksymalnie 13 stopni Celsjusza. 

Pogoda na dziś - 23 marca 2022 r.Pogoda na dziś - 23 marca 2022 r. Gazeta.pl

Więcej informacji na temat pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

COVID-19. Zdjęcie ilustracyjneWHO przestrzega przed koronawirusem: Pierwszy wzrost zakażeń od stycznia

Pogoda na dziś - 23 marca. Brak opadów w całym kraju

W całej Polsce utrzymuje się wysoka temperatura. Wiatr w całym kraju będzie ciepły i łagodny. W górach chwilami jednak może być porywisty, na szczytach do 70 kilometrów na godzinę. Nie przewiduje się opadów. W całej Polsce zapanuje bezchmurna, słoneczna oraz wiosenna, ciepła pogoda. Korzystne warunki biometeorologiczne będą nadal utrzymywać się w Polsce. Na południu i wschodzie korzystny wpływ pogody na organizm może nieco osłabnąć, będzie to jednak zjawisko przejściowe.

Od kilku tygodni utrzymuje się brak opadów, co - jak informuje IMGW - przekłada się na wzrost zagrożenia pożarowego. Opadów nie są spodziewane jeszcze co najmniej przez tydzień, dlatego zagrożenie będzie się zwiększać. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Zdjęcie ilustracyjneZmiana czasu 2022. Kiedy przestawimy zegarki na czas letni?

Więcej o: