Pracownik ośrodka sportowego ukradł pieniądze na pomoc dla uchodźców

Dzielnicowi z komendy policji przy ul. Wilczej w Warszawie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież pieniędzy przeznaczonych dla uchodźców z Ukrainy. Okazało się, że złodziejem był 45-letni pracownik ośrodka sportowego. Nie była to jedyna kradzież, jakiej się dopuścił.

W jednym z ośrodków sportowych w Warszawie zniknęły pieniądze, które były przeznaczone na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Pochodziły one ze zbiórki wśród osób uczęszczających na zajęcia sportowe. Koperta z pieniędzmi była przechowywana w jednej z szafek w ośrodku. Jednego dnia okazało się, że stamtąd zniknęła - informuje warszawska policja.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Pracownik ośrodka sportowego ukradł pieniądze przeznaczone na pomoc dla uchodźców

Warszawa. Zapis z kamer monitoringu ujawnił złodzieja

Ośrodek zawiadomił policję o kradzieży. Wyjaśnieniem sprawy, wytypowaniem oraz zatrzymaniem sprawcy przestępstwa zajęli się funkcjonariusze z I Rewiru Dzielnicowych. Dzięki analizie z kamer monitoringu policjanci ustalili, że sprawcą kradzieży była osoba zatrudniona w ośrodku sportowym jako pracownik gospodarczy. Na nagraniu opublikowanym przez policję można zauważyć, jak mężczyzna podchodzi do szafki, otwiera ją, zabiera kopertę z gotówką, po czym chowa ją do kieszeni i odchodzi.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Reportaż Gazeta.pl odc. 2 'Moje życie do wojny'Gazeta.pl na granicy. Odc. 2: "Moje życie do wojny"

Warszawa. Policja zatrzymała złodzieja w jego mieszkaniu

Dzielnicowi z komendy policji przy ulicy Wilczej zatrzymali 45-letniego mężczyznę w jego mieszkaniu. Znaleźli przy nim 810 złotych oraz potwierdzenie sprzedaży 250 euro w kantorze. Waluta w tej wysokości została skradziona wcześniej osobie prywatnej w tym samym ośrodku sportowym. W prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla Warszawy Śródmieścia postępowaniu mężczyzna usłyszał dwa zarzuty dotyczące kradzieży pieniędzy. Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Za to przestępstwo złodziejowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Protest przeciwko inwazji Rosji na Ukrainę (zdjęcie ilustracyjne)Misja pokojowa w Ukrainie? Ponad połowa Polaków jest na "tak" [SONDAŻ]

Więcej o: